Terrence Hahn, İcra Kurulu Başkanı olarak Axalta’ya katıldı

2217

Terrence Hahn, İcra Kurulu Başkanı olarak Axalta’ya katıldı – Axalta Coating Systems Ltd. bugün, Yönetim Kurulu, 4 Eylül 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, İcra Kurulu Başkanı olarak, Terrence Hahn’ı, 2013’ten beri Axalta’nın Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı olarak Charlie Shaver’ın yerine atadığını duyurdu.Hahn ayrıca, Axalta’nın Yönetim Kurulu’nda da görev yapacak ve böylece, kurul üye sayısı sekizden dokuza çıkacak.

Hahn son olarak, Honeywell International Inc.’in Ev ve Yapı Teknolojileri grubunun Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Profesyonel fırsatları değerlendirmek için İcra Kurulu Başkanlığı görevinden çekilmeyi tercih eden Shaver, Axalta’nın yönetim kurulunda kalarak, iyi bir liderlik geçişini sağlamak için Hahn ile yakın işbirliği içinde Bağımsız Başkan olarak görev yapacak.

“Elde ettiğim bu fırsat için oldukça heyecanlıyım”

Hahn, “Şirket ve boya endüstrisi için bu hareketli zamanda Axalta’ya katılmaktan onur duyuyorum. Axalta, lider pozisyonlara, mükemmel bir yönetici ekibe, global düzeyde güçlü bir konuma ve üst düzey markalara sahip bir şirkettir. Axalta’nın, mevcut müşteri ilişkilerini derinleştirecek ve yeni müşteriler çekecek, ayrıca stratejik satın almalar yoluyla inorganik büyümesini artıracak yenilikçi ve katma değerli ürün ve hizmetleri ile organik büyümesini geliştirme konusunda elde ettiğim bu fırsat için oldukça heyecanlıyım. Bana olan güvenleri için Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum ve Axalta’nın büyüme hızını bir sonraki aşamaya taşımasına ve hissedar değerini artırmaya yardımcı olmak için Charlie ve Axalta liderlik ekibiyle birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.