Tesla Model 3 mü, Volkswagen ID.3 mü!

2429
Tesla Model 3 mü, Volkswagen ID.3 mü!

Avrupa’da elektrikli otomobile olan ilgi her gün artıyor. Tesla Model 3, Avrupa pazarında liderliğe koşuyor. Volkswagen ise ID3 ile şansını deneyecek. Peki Tesla Model 3 mü, Volkswagen ID.3 mü!

Tesla Model 3

Avrupalı üreticiler pazarda iş yapacak elektrikli modeller sunmaya hazırlanırken ABD menşeli Tesla’nın Model 3’ü, Hollanda’da en çok satan model ünvanına sahip Volkswagen Polo’yu geçti bile!.. Geçtiğimiz Eylül ayında Tesla Model 3, Hollanda’da 5.768 adet sattı. Bu rakam markanın Ağustos ayında sattığının neredeyse dört katı. Doğal olarak Model 3’e olan talep Tesla’yı Hollanda’da en popüler otomobil markası yaptı. Bilindiği gibi Tesla, Model 3’ü Şubat 2019’dan itibaren Hollanda, Norveç ve Almanya gibi önemli pazarlarda satışa sunmuştu. Kısa sürede Tesla, Model 3 ile bu pazarlarda hızla aranılan marka oldu.

Tesla Model 3 mü, Volkswagen ID.3 mü!

Tesla Model 3’ü Avrupa’da 43 bin 390 Euro’ya satıyor. Tesla’nın önünü kesmek için Volkswagen ise elektrikli modeli ID3’ü pazara sunmaya hazırlanıyor. Volkswagen ID.3 Avrupa pazarında 30 bin Euro’dan satılacak. Ancak, Volkswagen ID.3’ün çok önemli bir dezavantajı var. O da menzil. Çünkü Tesla Model 3, tek şarjla 386 km mesafe kat ederken, ID.3’ün başlangıç seçeneğinin menzili sadece 205 km.

Volkswagen ID.3

Daha fazla menzil için fiyat 50 bin Euro’ya çıkıyor

Volkswagen, her ne kadar menzil konusunda 3 ayrı seçenek sunacaksa da pazarda Tesla Model 3’e karşı zorlanacak gibi. Volkswagen ID.3’te 420 ve 550 km menzil seçeneği de sunuyor. Ancak bu kez fiyat bir anda 50 bin Euro’nun üstüne çıkıyor. Tesla Model 3’ün daha uzun menzile sahip seçeneği ise tek şarjla 525 km kat ediyor. Fiyatı ise 45 bin Euro civarında…