Tırmanma Şampiyonası’nın 5. yarışı Orhangazi’de yapıldı

1865
Kategori 3’de iki Renault Clio Sport mücadelesinden galip ayrılan Ankaralı Refik Bozkurt oldu...

Tırmanma Şampiyonası’nın 5. yarışı Orhangazi’de yapıldı: 2018 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 5. ayağı Orhangazi Tırmanma Yarışı, Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Orhangazi Belediyesi katkılarıyla ve 19 sporcunun katılımıyla 06-07 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.

Kategori 2

Hakan Ertarman…

5.25 kilometrelik asfalt zeminli parkurda 3 çıkış olarak gerçekleştirilen yarışta, Kategori 2’de Renault Clio Ragnotti ile BC Vision Motorsport adına Hakan Ertarman birinciliğin sahibi olurken, yine Renault Clio Ragnotti ile Engin Apaydın ikinci ve Ford Motorsport Turkey adına Ford Fiesta R2 ile Tarık Gökçen de üçüncü sırada finiş gördüler.

Kategori 3 ve 4

İsmet Toktaş…

Kategori 3’de iki Renault Clio Sport mücadelesinden galip ayrılan Ankaralı Refik Bozkurt olurken ikinciliği Tansel Tunca elde etti. Kategori 4’te ise Porsche 911 GT3 ile BC Vision Motorsport adına İsmet Toktaş birinciliği elde ederken aynı zamanda 02:49.41 ile hem parkurun hem de günün en iyi zamanını kaydetmiş oldu. Ford Fiesta R2T ile Buğra Banaz ve Mitsubishi Lancer EVO IX ile Cem Yalın‘ın tamamlayamadıkları yarışın takımlar birinciliğini ise BC Vision Motorsport kazandı.

Mahalli Klasman

Mahalli klasmanda ise Kategori 1’de Fiat Palio ile İlker Tecimoğlu (altta, soldaki foto), Kategori 2’de Ford Fiesta ST ile Ersen Yıldız (altta, ortadaki foto), Kategori 3’te Murat 131 ile Selçuk Yalçın ve Kategori 4’te de Opel Astra G ile Anıl Özsevinç (altta, sağdaki foto) birincilikleri paylaşan isimler oldular.