Tofaş, The Stevie Awards’tan 4 ödül birden aldı

Tofaş, uluslararası arenada almış olduğu ödüllere yenilerini eklemeye devam ediyor.

2528

Tofaş, dünyanın en prestijli uluslararası iş ödüllerinden “The Stevie Awards for Great Employers”da 1 altın, 3 bronz olmak üzere 4 ödül almaya hak kazandı.

Tofaş’ın tüm değer zincirine eğitim ve gelişim fırsatı sunan Tofaş Akademi, yurtiçi ve yurtdışında ödüllendirilmeye devam ediyor. Son olarak Brandon Hall Mükemmeliyet Ödülleri’nde 3 farklı ödül birden almaya hak kazanan Tofaş Akademi, bu kez de dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında gösterilen “The Stevie Awards for Great Employers” tarafından ödüllendirildi.

Tofaş Akademi’nin servis teknik uzmanları için hazırladığı eğitim ve gelişim programı “Servis Teknik Uzmanı Gelişim Programı”, “Teknik Eğitim” kategorisinde altın madalya alırken, Fiat Egea’nın seri üretiminin başlaması amacıyla 3.000 insan kaynağının 6 ayda doğru oryantasyon ve eğitim programları ile işe hazır hale getirilmesine yönelik kurgulanan çalışması da “Yeni Çalışan İşe Alım Başarısı” kategorisinde bronz ödüle layık görüldü. Satış danışmanı gelişim programı “Satış Akademisi” ve davranışsal gelişim programı “Deneyim Çemberi” programları da bronz ödüle layık görülen diğer programlar arasında yer aldı.

Tofaş Akademi hakkında

Otomotiv sektörüne eğitimli ve deneyimli insan kaynağı kazandırmak için faaliyet gösteren Tofaş Akademi, bireysel, mesleki ve kurumsal gelişime odaklanıyor. Tofaş Akademi, bireysel farklılıklara duyarlı yaşam boyu öğrenme olanakları sunmak, tüm değer zincirinde öğrenen ve paylaşan organizasyon kültürü yaratmak, kurum kültürünün sahiplenilmesini, yaygınlaştırılmasını ve geliştirilmesini sağlamak vizyonuyla hareket ediyor. Tofaş Akademi’de eğitimler üç ana başlıkta toplanıyor. “Kurumsal Gelişim Programları”nda, Tofaş çalışanlarının kurum kültürünü benimsemesi açısından, oryantasyondan başlayarak Tofaş’taki hayatı boyunca bilmesi, öğrenmesi ve sahiplenmesi arzu edilen konu ve kavramlar yer alıyor.

“Mesleki Gelişim Programları”, tüm departman çalışanlarının sahip olması gereken teknik ve davranışsal yetkinlik setlerindeki gelişim ihtiyacına yönelik programları kapsıyor. Akademi bünyesinde bunların yanı sıra, karma bir model olan ve videolardan filmlere, konferans katılımlarından iç ve dış eğitmenlerin verdiği eğitimlere kadar pek çok farklı unsuru içeren “Kişisel Gelişim Programları” da bulunuyor.