Toksport WRT, Katalonya Rallisi’nden başarıyla döndü!

Toksport WRT pilotları Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, Balkan Ralli Kupası'nda lider konumda bulunuyorlar...

2339

Dünya Ralli Şampiyonası’nın WRC2 kategorisinde mücadele eden Toksport WRT pilotları Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, Skoda Fabia R5 ile katıldıkları İspanya Katalonya Rallisi’nden çok kıymetli puanlarla döndüler.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın WRC2 kategorisine katılan ilk Türk pilot Orhan Avcıoğlu, İspanya’da gerçekleştirilen Katalonya Rallisi’ni 8’inci sırada tamamlayarak başarılı bir performans gösterdi. Büyük bir çoğunluğu zorlu asfalt parkurlardan oluşan efsanevi Katalonya Rallisi’nde Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, ilk kez katıldıkları rallide 3.19.46.9’luk zamanla iddiasını ortaya koydu.

Orhan Avcıoğlu, yarış sonrasında “İspanya’da unutulmaz bir hafta geçirdik. Tecrübe kazanmak için katıldığımız Katalonya Rallisi’nde, her etap bizim için farklı bir deneyim oldu. Her ne kadar etap bazında birinciye göre performans odaklı değerlendirme yapsak da yarışı WRC2’de 8’inci bitirmek ise işin kaymağı oldu. Bize güvenen Toksport WRT’ye, copilotum sevgili Burçin Korkmaz’a ve bizi destekleyen herkese çok teşekkür ederim. ” yorumunda bulunarak 2018 sezonu için hazırlıklara tüm hızıyla devam ettiklerini ifade etti.

Hali hazırda Balkan Ralli Kupası’nda lider konumda olan Toksport WRT pilotları Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, Katalonya Rallisi’nin ardından, 26-29 Ekim tarihlerinde İngiltere’deki Galler Rallisi’ne katılarak WRC2 kategorisindeki iddiasını sürdürecek.