TOSFED 2021 Sezonu Demir Berberoğlu adıyla düzenlenecek

2555
TOSFED 2021 Sezonu

TOSFED 2021 Sezonu:Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu, 2021 sezonunda tüm branşların “Demir Berberoğlu Sezonu” adıyla düzenleneceğini açıkladı.

Demir Berberoğlu

Buna göre otomobil sporlarında yeni sezon, 22 Aralık günü vefat eden TOSFED geçmiş dönem Başkanlarından Demir Berberoğlu ismiyle anılacak.

Siyasi ortamın, hukuk dünyasının ve Türkiye Otomobil Sporları Camiası’nın sevilen ismi olan Demir Berberoğlu 23 Aralık Çarşamba günü Koronavirüs nedeniyle vefat etmişti.

Eski TOSFED Başkanı Demir Berberoğlu’nun zamansız ayrılışı şok etkisi yarattı. Kısa süren TOSFED Başkanlığı boyunca herkese eşit bir yaklaşım sergileyen Berberoğlu’nun adı ardık çok sevdiği yarışlarda da yaşamaya devam edecek.

Berberoğlu’nun vefatından hemen sonra toplanan Türkiye Otomobil Federasyonu Yönetim Kurulu çok yerinde bir karar alarak, 2021 sezonunun adını Demir Berberoğlu Sezonu olarak tescil ettiğini açıkladı.

“Büyüklerimizin isimlerini yaşatmaya devam edeceğiz”

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı konuyla ilgili olarak “TOSFED yönetimi olarak otomobil sporlarının gelişimine katkı sağlayan büyüklerimizin isimlerini yaşatmaya devam edeceğiz. Bugün gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu toplantısı neticesinde, Başkan ve sporcu olarak otomobil sporlarının gelişimine emek vererek, katkı sağlamış geçmiş dönem Başkanlarımızdan Demir Berberoğlu’nun adını 2021 sezonuna vermeye karar verdik. Otomobil sporlarında 2021 sezonu, 22 Aralık günü vefat eden Demir Berberoğlu Başkanımızın ismiyle anılacak. Ayrıca TOSFED 2021 Sezonu Şevki Gökerman Ralli Kupası ve şampiyona sponsorlarımızın isim hakları önceden duyurulduğu gibi devam edecek.” açıklamasını yaptı.

Eski TOSFED Başkanı Demir Berberoğlu Kimdir?:İyi bir Hukukçu, Düzgün bir siyasetçi ve sıkı bir yarış tutkunu olan Demir Berberoğlu, Otomobil ve Otomobil Sporları’na merakı çocuk yaşlarda başladı. Yoğun iş hayatından kalan zamanlarının tamamını neredeyse bu hobisine ayıran Berberoğlu, yarış hayatına 1971 yılında yapılan Hitit Rallisi’ne katılarak başladı. Rallilerin heyecanını direksiyon başında yaşayan Berberoğlu, o günden bu yana aktif olarak otomobil sporları kariyerini sürdürdü. Berberoğlu, TOSFED’in 9 Kasım 2012 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulu sonunda başkan olarak göreve gelmiş, ancak 6 aylık süreç sonunda tüm yönetim kurulu üyeleri ile birlikte başkanlık görevinden istifa etmişti.