TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı güven tazeledi

550

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 2021 Seçimli Olağan Genel Kurulu 27 Ekim Çarşamba günü Ankara’da gerçekleştirildi. 2019’dan bu yana TOSFED Başkanlığı görevini sürdüren Eren Üçlertoprağı, tek aday olarak girdiği ve 144 delegenin oy kullandığı genel kurul sonunda güven tazeledi ve yeniden bu göreve seçildi.

  • Üçlertoprağı başkanlığındaki Yönetim Kurulunda Nisa Ersoy, Cemil Onur Sürmeli, Hayri Çavuşoğlu, Cem Akoğul, Efsun Yazıcı, Osman Geylan, Abdülkerim Gök ve Ali Güneş görev aldılar.

Başkan Üçlertoprağı Genel Kurul’da yaptığı konuşmasında, geçtiğimiz dönemde iki kez Formula 1 ve iki kez de Dünya Ralli Şampiyonası gibi çok önemli Uluslararası organizasyonları üst düzey başarıyla tamamladıklarını belirterek, ayrıca son dönemde genç sporcularla ülkemizi Uluslararası arena başarıyla temsil ettiklerini ve bu başarıların devam edeceğini açıkladı.

Eren Üçlertoprağı, yeni dönemde Federasyonu kendi kaynaklarıyla yönetilen, daha kurumsal bir yapıya kavuşturmayı istediklerini ve tesisleşme konusunda önemli adımlar atacaklarını belirterek, sporcu keşfetme ve yetiştirme projelerine de devam edeceklerini açıkladı.