TOSFED Başkanı Üçlertoprağı “Hukuk tanımazlara gereken cevabı hukuk önünde vereceğiz”

2325

27 Ekim’de tek aday olarak girdiği seçimde güven tazelemiş olarak bir kez daha TOSFED başkanı seçilen Eren Üçlertoprağı en büyük hedeflerinin, “2005 yılında Devletimizin büyük bir vizyon ile ülkemize kazandırdığı İstanbul Park pistini, yeniden Türk sporunun hizmetine kazandırmak” olduğunu belirtti.

Eren Üçlertoprağı, “Bugün yapım amacından çok uzak bir zihniyetle; ağırlıklı olarak otopark şeklinde çalıştırılan, işletmecinin şahsi çıkarlarına hizmet eden, fahiş fiyatlarla sporcuya antrenman imkanı dahi tanımayan bu önemli tesisi yeniden kazanmak için girişimlere başlayacağız. Bu yolda tüm camiamızı yanımızda hissederek, pisti tekrar sporun hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

“TOSFED’i ele geçiremeyeceksiniz”

Formula 1 organizasyonu dönemlerinde pist yönetiminin çıkardığı zorluklarla uğraştıklarını hatırlatan Eren Üçlertoprağı, “Formula 1’in sportif organizasyonu, federasyonumuz tarafından yaklaşık 850 kişilik görevli kadrosunun üstün gayret ve emekleri sayesinde, büyük bir başarıyla gerçekleştirildi ve bu başarı FIA Başkanı Sayın Jean Todt’un teşekkür mektubu ile teyit edildi.” açıklamasının ardından, işletmeci kuruluşun saygısız bir üslupla, mesnetsiz ve gereksiz açıklamalarına devam ettiğini belirterek “Sayın Vural Ak, şahsıma ve federasyonumuza yönelik karalama ve iftira kampanyalarını görüyorum ve izliyorum. Tüm bunlara yönelik cevabı hukuki olarak veriyoruz. Bizler burada olduğumuz sürece, TOSFED’i kendi şirketiniz gibi yönetemeyeceksiniz, ele geçiremeyeceksiniz. Geçmişte olduğu gibi TOSFED Başkanını yanınızda çalıştıramayacaksınız.

Geçtiğimiz sene gerçekleştirilen Formula 1 yarışı seyircisizdi. Bu sene seyircili gerçekleştirilen organizasyonda neler yaşandığını hep birlikte üzülerek görmüş olduk. Organizasyon günü aracımızı yumruklayan, piste girişimizi dahi engellemeye çalışan kuralsız hukuk tanımazlara gereken cevabı hukuk önünde vereceğiz. Buradan tüm camiamıza pistin tekrar gerçek sahibi olan sporumuza kazandırılabilmesi için gereken tüm mücadeleyi vereceğimizin sözünü sizlerin huzurunda veriyorum. Bugüne kadar sustuk. Bundan sonra susmayacağız. Birçok spora hizmet verebilecek bu pistin spor camiasına tekrar kazandırılmasına yönelik her platformda konuşacağız” dedi.