Ford Tourneo Custom ve Transit Custom yenilendi

4841

Ford’un yenilenen ticari modelleri Transit Custom ve Tourneo Custom Türkiye’de satışa sunuldu.

Ford’un yeni 2.0L EcoBlue motoru ile donatılan Custom serisi, yeni Transit Custom ile dayanıklı Transit ailesini konfor ve teknolojide bir üst seviyeye taşırken, yeni Tourneo Custom ile de VIP ve turistik kullanımlar başta olmak üzere şık tasarım, premium fonksiyonel iç mekanı ile yolcu taşımacılığında iddiasını artırıyor.

“Taşımacılığına Ford Tourneo Custom adını yazmayı hedefliyoruz.”

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrasından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk: “Türkiye’de üreterek başta Avrupa olmak üzere dünya pazarlarına ihraç ettiğimiz ve pazara sunduğumuz günden itibaren hem Türkiye hem Avrupa’da önemli bir başarı kazanan Custom modelimizi, müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda daha çekici, daha akıllı ve daha verimli olmak üzere geliştirdik. İş hayatınının gereklerini yerine getirmek için güçlü ve verimli EcoBlue motorlara sahip dayanıklı Transit Custom araçlarımızı kullanan ticaret erbabı, aynı zamanda günümüz teknolojilerini her daim yanlarında taşıyarak seyahatleri süresince de işlerini yerine getirebiliyor olacak. Sürücü koltuğundaki konforun yanısıra, 9 kişiye ulaşan yolcu kapasitesine eşlik eden ve sınıfında ilk ve tek olarak sunulan koltuk düzeni yetenekleri ile lüks ve modern yolcu taşımacılığına Tourneo Custom adını yazmayı hedefliyoruz“ dedi.

Verimli EcoBlue motor, konforlu otomatik şanzıman

105, 130 ve 170 PS güç sunan ve önceki motora göre %13’e varan yakıt tasrrufu sunan ve alt devirde %20 daha iyileştirilmiş torka sahip yeni 2.0 L EcoBlue motorla donatılan Transit ve Tourneo Custom’da, 170 PS güç sunan versiyonlarda tercih edilirse altı ileri SelectShift otomatik şanzıman seçeneği de sunuluyor.

Trend ve Deluxe donanım seviyesi ile sunulan yeni Transit Custom’da iki farklı tavan yüksekliği, iki aks mesafesi seçeneği, 3,2 – 3,4 ton arası Azami Yüklü Ağırlık, 1450 kg.’a ulaşan yük taşıma kapasitesi ile van, kombi ve kombi van modelleri yer alıyor.

Trend, Titanium ve Titanium Plus donanım seviyesi ile sunulan yeni Tourneo Custom’da ise uzun ve kısa şasi versiyonları bulunuyor. Tourneo Custom’da sunulan arka havalı süspansiyon sistemi ise, araç ne kadar yüklü olursa olsun konfordan ödün vermeyen bir yolculuk sunuyor. Çift taraflı kayar kapılar da kolaylıkla inip binmeye ve arka koltuklara rahatça erişime imkan tanıyor.

Türkiye’deki satış fiyatları

Yeni Transit Custom 87.885 TL, Tourneo Custom ise 115.845 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatlarıyla tüm Ford Yetkili Satıcıları’nda müşterileri bekliyor.

 

 

Yeni EcoBlue motor, Ford ticari ailesine güç veriyor

Çin’de Ford Otosan’ı gururlandıran ödül