Toyota, Finlandiya Rallisi için hedef belirledi

1473
Toyota, Finlandiya Rallisi için hedef belirledi

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 9. ayağı olan Finlandiya Rallisi’nde Toyota Gazoo Racing, hedef büyüttü. Toyota Takımı ,Finlandiya Rallisi’nde üst üste üçüncü kez birincilik hedefliyor.

Sık ormanların arasında, kasisli ve çakıllı etaplara sahip Finlandiya Rallisi 1-4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Finlandiya Rallisi’nde gözler Toyota GAZOO Racing pilotu Ott Tänak üzerinde olacak. Şu anda Ott Tanak 150 puanla Şampiyona lideri.

Tommi Mäkinen: Finlandiya Rallisi Toyota GAZOO Racing için çok özel bir yarış

Bu yıl ki Finlandiya Rallisi rotasının yaklaşık yüzde 65’i yeni etaplardan oluşuyor. 8 aşamadan oluşan ralli, toplam 132,98 kilometre sürüyor. Doğru yol notları ve otomobilin ayarları azami hızlara çıkmak için çok büyük önem taşıyor. Yüksek hız nedeniyle zaman farkları normalden daha az olduğu için daha kolay ceza alınabiliyor.
Zorlu ralli öncesi değerlendirme yapan takım kaptanı Tommi Mäkinen yaptığı açıklamada: “Ekibimiz için çok özel bir yarış. Son iki yıldır bu ralliyi kazandık ve üçte üç yapmak için harika bir fırsatımız var. Yolları ve özelliklerini iyi biliyoruz. Pilotlarımızın üçü de bu yarışı geçmişte kazandı ve bu yüzden şansımızın iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat kesinlikle rehavete kapılmadan mümkün olan en iyi sonucu almak için çabalamamız gerekiyor.” dedi.

“Ott Tänak: Finlandiya’nın çakıllı parkurlarında yarışmaktan her zaman keyif almışımdır”

TOYOTA GAZOO Racing Pilotu Ott Tänak ise; “Güzel bir yaz tatili geçirdim ve Finlandiya Rallisi için kendimi hazır hissediyorum. Bu yarışa hazırlanmak için birkaç günlük test sürüşü yaptık ve Finlandiya’nın çakıllı parkurlarında yarışmaktan her zaman keyif almışımdır. Geçtiğimiz yıl podyumda yerimizi almıştık umarım bu sene de bunu tekrarlarız.” dedi.