Toyota, Meksika’da yaşadıklarını Türkiye’de yaşamak istemiyor!

3293

WRC Dünya Ralli Şampiyonası’nın son iki yarışını kazanan TOYOTA GAZOO RACING, Türkiye Rallisi’ni de kazanmak için her detayı masaya yatırdı.

Takımın en büyük korkusu, Meksika yarışında yaşadıkları problemi Türkiye’de de yaşamak. Bunun için Türkiye Rallisi için özel bir strateji belirlediklerini söyleyen TOYOTA GAZOO RACING Takımı’nın sorumlusu Tommi Mäkinen, “Marmaris’e Türkiye Rallisi’ni kazanmaya geliyoruz” dedi.

Toyota, Meksika’da yüksek sıcaklıklarla mücadele etmişti

Tommi Makinen, Türkiye Rallisi‘nde en çok sıcak havadan endişe duyduklarını ve büyük olasılıkla Marmaris’te sıcaklığın geçtiğimiz Mart ayında Rally Guanajuato Meksika‘da yaşanan sıcaklığa yakın olacağına dikkat çekerek, “Önlemimizi aldık. Neste Rally Finland ve ADAC Rallye Deutschland‘da kazandığımız zaferlere Türkiye’yi de eklemek istiyoruz. Pilotlarımız Ott Tänak, Jari-Matti Latvala ve Esapekka Lappi ile Türkiye Rallisi‘nde performansımızı zirvesine ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Bilindiği gibi Meksika Rallisi’nde TOYOTA GAZOO RACING Takımı beklenmedik sıcak hava nedeniyle hazırlıksız yakalanmış ve motor ısınması sorunlarıyla karşılaşmıştı. Makinen, Türkiye Rallisi için her türlü hava koşuluna hazırlıklı geldiklerini vurgulayarak, “Marmaris’teki etaplar tam Toyota Yaris‘e göre, tüm planlarımızı Türkiye Rallisi’ni kazanmak üzerine kurduk” dedi.

WRC takvimine tekrar alınan Türkiye Rallisi için sayılı günler kaldı

8 yıl aradan sona yeniden ülkemize dönen ve 2018 yılında ülkemizde düzenlenecek en büyük spor organizasyonu olan Türkiye Rallisi, 13 Eylül Perşembe günü saat 20:00’da Marmaris Atatürk Meydanı‘ndaki start seremonisi ile başlayacak. WRC tarihinde ilk kez startın hemen ardından Turkey adı verilen şehir içi seyirci özel etabı geçilecek ve sporseverler, Marmaris merkezdeki bu etapta otomobillerin muhteşem performanslarını çok yakından izleme şansı bulacaklar.