Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya Üniversitesi işbirliği uzatıldı

1914
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin Sakarya Üniversitesi ile gerçekleştirdiği gençlere staj, deneyim ve gelişim imkanları sağlayan işbirliği, başarıyla geçirilen geçen üç yılın ardından kapsamı genişletilerek 2022 yılına kadar uzatıldı.

Bulunduğu bölgeye değer katma anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin eğitime verdiği destek kapsamında 2014 yılında Sakarya Üniversitesi ile imzaladığı işbirliği anlaşması üçüncü yılını doldurdu. Geride kalan 3 yılda öğrencilere mesleki gelişim anlamında fırsat kapıları aralayan işbirliği, 22 Aralık 2017 tarihinde Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın katılımıyla gerçekleştirilen imza töreniyle kapsamı genişletilerek 5 yıl daha uzatıldı.

Nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine katkı sağlanacak

Ulaşılan öğrenci sayısı ve olumlu geri bildirimler sonucunda süresi uzatılan işbirliğinin mevcut kapsamına ek olarak Arifiye Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin de mesleki gelişimleri desteklenerek, otomotiv ana ve yan sanayinin ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine katkı sağlanacak.