Toyota pilotu Ott Tanak, M-Sport’a geri mi dönüyor?

2312
Toyota pilotu Ott Tanak

Dünya Ralli Şampiyonası’nın gözde pilotu Ott Tanak’ı transfer etmek için takımlar arasında büyük bir rekabet yaşanıyor. Toyota sezon sonunda sözleşmesi bitecek başarılı pilotu Ott Tanak’ı bırakmak istemiyor. Ancak Hyundai ve M-Sport, Tanak’ı takımlarına almak için kesenin ağzını sonuna kadar açmış durumda.

Ott Tanak için Hyundai Toyota’nın iki misli ücret teklif etti!

Ott Tanak’ı kadrosuna katmak için Hyundai’nin şimdiden Toyota’nın 2 katı teklifte bulunduğu iddia edildi. WRC konusunda ortada dolaşan kulislere göre, Toyota Ott Tanak’a verdiği yıllık maaşı 2 milyon Euro ile sınırlandırmak istiyor. Primleri de kaldıran Toyota’nın Ott Tanak’ı elinde tutması zor gözüküyor.

Tanak’la Toyota takımı patronu Tommi Makinen arasında sorun var!

Yine kulislere yansıyanlara göre, Ott Tanak ile Toyota Takımı patronu Tommi Makinen arasında giderilemeyen anlaşmazlıklar var. Bu nedenlerden dolayı bile Ott Tanak’ın Toyota’dan ayrılması kesin gibi gözüküyor. Nitekim geçen sezon sonunda, Toyota’nın yetenekli pilotu Esapekka Lappi Toyota’dan ayrılmıştı. Lappi’nin ayrılış nedeninin de benzer sebeblerden olduğu konuşuluyor. Bilindiği gibi Lappi şimdi Citroen takımında yarışıyor.

Hyundai mi, M-Sport mu?

Malcolm Wilson

Gelişmelere bakılırsa Ott Tanak’ın eski takımı M-Sport’a geri dönme olasılığı daha fazla. Çünkü 31 yaşındaki Tanak’ın M-Sport patronu Malcolm Wilson ile geçmişten gelen bir hukuku var. Tanak zirvedeyken olaya bir de maddi açıdan bakmak istiyor. M-Sport’un Tanak için bütçesini büyütüp, Hyundai’den daha fazlasını teklif etmesi bekleniyor. Nitekim Finlandiya Rallisi’nde Ott Tanak ve M-Sport patronu Malcolm Wilson bu konuyu detaylı görüşmeleri de Hyundai’yi hareketlendirdi. Hyundai ne olursa olsun Ott Tanak’ı 2020 için takımda istiyor.