Toyota’nın şampiyon pilotları Alonso, Buemi ve Nakajima nefes kesti

2000

Toyota‘nın şampiyon pilotları Alonso, Buemi ve Nakajima nefes kesti – Motor sporları dünyasının en çılgın 3 pilotu Mobil 1 destekli Toyota Takımını zafere taşıdı.

İsviçreli Buemi, Japonya Formula Şampiyonu Nakajima ve Formula1 şampiyonlarından ve halen McLaren takımıyla yarışan İspanyol Alonso…Kariyerlerindeki başarılarıyla her zaman övgü alan üçlü 24 saat Le Mans yarışında Toyota Gazoo Racing Takımı’nı zafere taşıdı.

Toyota LMP1 yarış otomobillerini Mobil 1TM motor yağları zafere taşıdı

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden ExxonMobil, 24 Saat Le Mans Yarışı’nda Toyota LMP1 yarış otomobillerini, ağır koşullarda bile yüksek dayanım gücüne sahip Mobil 1TM motor yağları ile destekleyerek ezici bir üstünlükle zafere taşıdı. Le Mans’daki ilk yarışında liderlik koltuğuna oturan isim aynı zamanda Formula 1’de McLaren Takımı adına da yarışan  F1 Şampiyonu Fernando Alonso olurken, takım arkadaşları Kazuki Nakajima ve Sebastien Buemi ile birlikte Toyota Gazoo Racing Takımı’na da  önemli bir başarı kazandırmış oldu.

Toyota LMP1 yarış otomobiliyle Le Mans Yarışı’nda sahne alan Fernando Alonso, motor sporlarının yıldızı olduğunu bir kez daha kanıtladı.. Halen aktif Formula1 pilotu olan Fernando Alonso  ve takım arkadaşları eski Formula 1 pilotları Kazuki Nakajima ve Sebastien Buemi üçlüsü, Mobil 1TM motor yağlarını kullanan Toyota LMP1 yarış otomobiliyle pole pozisyonunda yarışa başladılar ve yarış sonuna kadar pozisyonlarını koruyarak önemli bir başarı elde ettiler.

Alonso Formula1’e devam edecek mi?

Efsane McLaren takımının birinci pilotu olan şampiyon pilot Alonso, McLaren’in kötü durumuna daha fazla dayanamayacağı ve F1’den ayrılıp, NASCAR’a geçeceği yolundaki iddialar hala sıcaklığını sürdürüyor. Kariyerinin en kötü dönemlerini yaşayan McLaren takımı ile daha fazla devam etmek istemeyen Alonso’nun, Toyota Gazzo Racing ile yarışmaya devam etmesi, ancak önümüzdeki sezondan itibaren Formula1’i bırakıp NASCAR’da kariyerine devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor.