Transanatolia Rally Raid sezonu Rally Antiphellos ile bitti

1842

Transanatolia Rally Raid sezonu Rally Antiphellos ile bitti: Türkiye’nin ilk ve en zorlu yarış organizasyonlarından biri olan Transanatolia Rally Raid yarış sezonunu yine zorlu bir mücadele ile kapattı: Rally Antiphellos

2010 yılından beri uluslararası rally organizasyonları arasında yerini kanıtlamış olan Transanatolia Rally Raid, 2018 yılında sezonu Nisan ayında Bodrum’da gerçekleşen Rally Halikarnassos ile açmış, toplam 2850 km ile ülkemizin en zorlu rally raid yarışı olan Transanatolia ile devam ettirmişti. Sezon kapanışını ise 01-04 Kasım 2018 tarihleri arasında Kaş’ta gerçekleşen Rally Antiphellos ile yaptı.

Kaş Belediyesi ve Kaş Kaymakamlığı’nın destekleri ve ev sahipliğinde Likya dönemine kadar uzanan tarihe tanıklık etmiş coğrafyada gerçekleşen Rally Antiphellos, 01 Kasım 2018, Perşembe günü gerçekleşen teknik kontrolün ardından saat 15:00’da Kaş Meydanı’ndan seramonik start ile başladı. Kaş ve çevresinde yer alan tarihi güzelliklerin arasından ilerleyerek, Kasaba, Gömbe, Sütleğen, Katrandağ, Kalkan üzerinden zorlu bir parkuru kat ederek, başladığı nokta olan Kaş merkezde sona erdi.

İKİ KATEGORİDE YARIŞTILAR

Profesyonel ve yarı profesyonel pilotların katılımına uygun olarak hazırlanmış parkurlarda mücadele eden pilotlar, rally ya da zamandan bağımsız raid kategorisinde yarıştılar. Rally Antiphellos’da otomobil ve motosiklet kategorisinde podyum şöyle oluştu:

OTOMOBİL KATEGORİSİ
Mert BECCE/Hakan İSEN
Mehmet TÜFEKÇİOĞLU/ Tuvana SAYAR
Ahmet TINKIR/ Ali GÜNPAY
Hüseyin-Türkel-OzhanOzde

MOTOSİKLET KATEGORİSİ
Serkan ÖZDEMİR
Selçuk BEKTAŞ
Hüseyin TÜRKEL