Transanatolia son yarışı Rally Antiphellos Kaş’ta gerçekleşiyor

1901

Transanatolia son yarışı Rally Antiphellos Kaş’ta gerçekleşiyor: Türkiye’nin ilk ve en zorlu yarış organizasyonlarından biri olan Transanatolia Rally Raid yarış sezonunu yine zorlu bir mücadele ile kapatıyor: Rally Antiphellos…

2010 yılından beri uluslararası ralli organizasyonları arasında yerini kanıtlamış olan Transanatolia Rally Raid, 2018 yılında sezonu Nisan ayında Bodrum’da gerçekleşen Rally Halikarnassos ile açmış, toplam 2850 km ile ülkemizin en zorlu rally raid yarışı olan Transanatolia ile devam ettirmişti. Sezon kapanışı ise 01-04 Kasım 2018 tarihleri arasında Kaş’ta gerçekleşecek olan Rally Antiphellos ile gerçekleşiyor.

Kaş Belediyesi ve Kaş Kaymakamlığı’nın destekleri ve ev sahipliğinde Likya dönemine kadar uzanan tarihe tanıklık etmiş coğrafyada gerçekleşecek olan Rally Antiphellos, 01 Kasım 2018, (bu gün) Perşembe günü gerçekleşen teknik kontrolün ardından saat 15:00’da Kaş Meydanı’ndan seramonik start ile başladı. Kaş ve çevresinde yer alan tarihi güzelliklerin arasından ilerleyerek, Kasaba, Gömbe, Sütleğen, Katrandağ, Kalkan üzerinden toplamda 421 km yol katedecek ve başladığı nokta olan, Kaş merkezde son bulacak.

Profesyonel ve yarı profesyonel pilotların katılımına uygun olarak hazırlanmış parkurlarda mücadele edecek olan pilotlar, rally ya da zamandan bağımsız raid kategorisinde yarışıyorlar.

Teknik ve güvenlik şartlarına uygun olan motorsiklet, ATV-SSV ve 4X4 araçlarla katılımcıların
zorlu parkurları geçmek için yarışacağı organizasyon tek bir kamp alanına sahip olup, 3 gün boyunca Antalya-Kaş bölgesinin farklı noktalarını geçerek, gün sonunda aynı noktada finish görecek.