Light Drive sistemi, akıllı gözlükler için tasarlandı

2752

Bosch Sensortec, Las Vegas, Nevada’da düzenlenen CES®’de, akıllı gözlükler için tasarlanan yenilikçi optik Light Drive sistemini görücüye çıkartıyor.

MEMS aynaları, optik parçalar, sensörler ve yerleşik işleme özelliğiyle Bosch Smartglasses Light Drive modülü, tek bir kaynakta tüm teknolojileri bir araya getiriyor. Bu entegre çözüm, doğrudan güneş ışığında bile her zaman odakta olan parlak görüntülerle net bir görsel deneyim sağlıyor.

Giyilebilir ürünlerde devrim

Bosch Sensortec, ezber bozan Bosch Light Drive teknolojisini ilk kez sisteme entegre etti. Bu teknoloji, sağlamakta olduğu tam saydamlığın yanı sıra diğer kişiler tarafından neredeyse hiç görülemiyor olması sebebiyle kullanıcılar tarafından kabul görerek gün boyunca kullanılabilen giyilebilir ürünlerde devrim yaratıyor. Ayrıca entegrasyon paketleri geliştirilmekte olan dalga kılavuzu sistemlerinin performansını optimize etmek için de uygulanabiliyor.

Sistemde dışarıdan görülebilir bir ekran veya entegre kamera bulunmuyor. Bu özelliklerin yer almadığı diğer akıllı gözlük teknolojileri, kullanıcılar açısından gizli tehlike oluşturuyor. Küçük boyutu, tasarımcıların bugünün birçok akıllı gözlüğünün hacimli, kullanışsız özelliklerinin üstesinden gelmesini sağlıyor. İlk kez bir anahtar teslim sistem, herkesin görsel ve konfor ihtiyaçlarını karşılayan daha küçük, daha hafif ve daha şık akıllı gözlük tasarımları sunuyor. Küçük modül, her on kişiden altısının sürekli olarak numaralı lens kullandığı bir pazarda gözlük kullananlar açısından da önemli bir gelişme.