Trial Şampiyonası 1. Ayak yarışlarına 24 sporcu katıldı

1547

2018 Türkiye Trial Şampiyonası, Sinop Offroad Kulübü (SİNOFF) tarafından Boyabat Kaymakamlığı ve Boyabat Belediyesi katkıları ile Boyabat’ta düzenlenen 1. ayak yarışları ile başladı. 2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımların mücadele ettiği organizasyon, 24 sporcunun katılımına sahne oldu.

Cumartesi günü 10 kapıdan oluşan 850 metre uzunluğundaki Tayyareci Nuri Bey etabında engelleri en kısa sürede geçebilmek için takım arkadaşları ile yardımlaşan ekipler, ikinci gün yine 10 kapıdan oluşan 750 metre uzunluğundaki 15 Temmuz Şehitler etabında ter döktüler.

Nascar Jeep Trial Takımı sezona birincilikle başladı

Parkuru en kısa sürede ve hatasız tamamlamaya çalışan ekipler arasında, Ender Altuntaş-Mithat Sönmez ve Yasin Yıldız-Mehmet Özdemir ekiplerinden oluşan Nascar Jeep Trial Takımı sezona birincilikle başlamayı başaran taraf oldu. Şencan Özkur-Selim Avcıve Ahmet Kurt-Fuat Sarper’den kurulu Teleferik Offroad Team’in ikinciliği elde ettiği yarışın üçüncüsü ise Adnan Ofluoğlu-Sinan Şanlı ve Oğuz Kaan Öztürk-Raşit Mahmutoğlu ekiplerinden oluşan geçen yılın şampiyonu AVC-Osmanlı Offroad takımı oldu…

Organizasyon, Boyabat Kültür Merkezi‘nde düzenlenen ve Sinop Valisi Hasan İpek, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve Sinop İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş ile diğer mülki amirlerin katıldığı ödül töreni ile son buldu.