Trial sezonunun ikinci yarışı bu hafta sonu

2233

2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımların zorlu doğa şartlarına karşı mücadele ettikleri trial branşında sezonun ikinci yarışı kısa adı KARDOFF olan Karabük Offroad Kulübü tarafından 14-15 Temmuz tarihlerinde Karabük ilinin Safranbolu ilçesinde gerçekleştiriliyor.

Ekipler birbirleriyle yardımlaşarak kaya tırmanışları ve inişleri su geçişleri bulunan ve 10 ayrı kapıdan oluşan etapları en kısa sürede hatasız tamamlayabilmek için ter dökecekler…

14 Temmuz Cumartesi günü 11:00-17:00 saatleri arasında 750 metre uzunluğundaki birinci etap, 15 Temmuz Pazar günü ise yine aynı saatler arasında ikinci etap geçilecek. Organizasyon saat 18:30’daki ödül töreni ile son bulacak.

Tüm offroad severler Safranbolu’ya davetli

KARDOFF Başkanı Ahmet Demir; yarış öncesinde yaptığı açıklamada; Karabük Valiliği, Safranbolu Kaymakamlığı, İl ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü, Karabük Jandarma Komutanlığı, Karabük Emniyet Müdürlüğü, Karabük ve Safranbolu Belediyeleri, Karabük ve Safranbolu Orman İşletmeleri, İl Özel İdaresi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay’a desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirterek, “Türkiye’nin çeşitli yerlerinden katılım sağlayacak sporculara başarılar diliyoruz. Takımların puan mücadelesi rekabeti de arttıracak ve kıyasıya mücadele izleyenlere keyifli anlar yaşatacak. Kulüp olarak seyir zevki çok yüksek özel bir parkur hazırladık. Adrenalin dolu ve yarışma görsellerin ön plana çıktığı bu yarışımıza herkes davetlidir. Tüm offroad severleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.” dedi.