TRT, uluslararası dijital platformu tabii’yi tanıttı

1621

TRT, içeriklerine yönelik uluslararası talebi karşılamak amacıyla kurduğu dijital platformu tabii’yi tanıttı.

TRT, Türk dizi ve filmlerine yönelik küresel çaptaki ilgiyi ve talebi karşılamak üzere kurduğu, uzun zamandır beklenen uluslararası dijital platformunu tanıttı. İlk etapta 15.000 saati aşan içerikle yola koyulacak ve farklı türlerdeki orijinal dizileriyle ön plana çıkacak olan tabii’nin geniş arşivinde çok sevilen TRT yapımları da yer alacak.

tabii, ilk etapta 30 orijinal yapıma ev sahipliği yapacak

Uluslararası dijital platform ilk etapta 30 orijinal yapıma ev sahipliği yapacak. tabii’de Mevlana’nın hayatının anlatıldığı Mevlana Celaleddin-i Rumi, Hür,Tozkoparan, Organizasyon Bizim İşimiz, Son Gün ve Altay gibi dijital platforma özel hazırlanmış diziler yer alacak.

Farklı kültürleri ortak değerler çerçevesinde buluşturmayı hedefleyen tabii, uluslararası izleyiciye Türkçe’ye ek olarak ilk etapta İngilizce, İspanyolca, Arapça ve Urduca dillerinde erişim sunacak. Dijital platformun yüksek kaliteli seslendirmeleri ve altyazıları yakın zaman içinde daha fazla dil seçeneğiyle erişilebilir olacak.

tabii uluslararası yolculuğuna Türkiye’den başlıyor

tabii, Türkiye’de ücretsiz olarak izlenebilecek. Uluslararası alanda, tabii ilk etapta YouTube ve Roku gibi 3. parti platformlar üzerinden ekonomik bir abonelik ücreti ile erişilebilir olacak. Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Arapça ve Urduca ile yola çıkacak olan tabii ilerleyen dönemde farklı dil seçeneklerini de kapsayacak. Dijital platform yayına başladığında www.tabii.com adresi üzerinden kayıt yaptıran kişiler bununla ilgili olarak bilgilendirilecekler.