Türk motosikletçi Razgatlıoğlu, Yamaha’ya transfer oldu!

3708
Türk motosikletçi Razgatlıoğlu, Yamaha'ya transfer oldu!

Geçtiğimiz hafta WorldSBK’de ilk galibiyetine imza atan Türk motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Pata Yamaha WorldSBK Team’e transfer oldu. Razgatlıoğlu, Pata Yamaha WorldSBK Team’de Michael van der Mark ile 2020 sezonunda şampiyonluk hedefiyle yarışacak.

Toprak Razgatlıoğlu, sezon sonunda Türk Puccetti Racing’e veda edecek. Razgatlıoğlu, WorldSBK Süperbike Dünya Şampiyonası’nın en büyük takımlarından olan Pata Yamaha WorldSBK Team ile 2020 sezonunda gerçek performansını sergileme imkanı bulacak.

Türk yarışçı henüz 22 yaşında

Razgatlıoğlu, şampiyonanın en genç pilotu. Ama kısa sürede seçkin bir kariyere sahip oldu ve Türkiye’de adeta ulusal bir kahraman haline geldi. 1000cc makinelere hızlı adapte olan 22 yaşındaki Toprak Razgatlıoğlu, 2018’de WorldSBK’de yarışmaya başladı ve kısa sürede şampiyonada en çok dikkat çeken isim oldu.

2019 sezonunda ise Türkiye’nin yükselen yıldızı Razgatlıoğlu, daha başarılı yarışlar çıkararak, sezon bitmeden; herkesin dikkatini çekmeyi sürdürdü. Son olarak geçtiğimiz hafta Fransa’nın ünlü pisti Magny-Cours’ta harika bir yarış çıkardı ve şampiyonanın 11. ayağında 1. yarışını kazanarak,”Ben buradayım!”dedi.

Razgatlıoğlu’nu Yamaha başkanı istedi!

Toprak Razgatlıoğlu’nun transferini bizzat Yamaha Motor Avrupa Başkanı Eric De Seynes, bitirdi. Yazgatlıoğlu’nu transfer ettikleri için çok mutlu olduğunu söyleyen Başkan Seynes; “Toprak Razgatlıoğlu, WorldSBK’deki en heyecan verici genç binicidir. Bu sezon sergilediği performansı ve ilerleyişini düşündüğünüzde, 2020 sezonunda çok daha fazla başarıya imza atacağı tartışma götürmez. Toprak Razgatlıoğlu’nun WorldSBK’da sergilediği performansla olağanüstü bir yeteneğe sahip olduğu ortada. Savaşçı bir ruha sahip. Gelecek sezon için takım arkadaşı Michael van der Mark ile harika sonuçlar alacaklarından eminim” dedi.

Razgatlıoğlu Yamaha YZF-R1 ile neler yapacak!

2020’de Toprak Razgatlıoğlu artık Yamaha YZF-R1’le yarışacak. Daha güçlü bir ekip ve yüzde yüz fabrika desteğiyle yarışacak olan Razgatlıoğlu yeni takımı ile neler yapacak, hep birlikte göreceğiz ama; 2020 sezonunda hemen hemen her yarış Toprak Razgatlıoğlu’nu podyumda göreceğimizi, şimdiden söyleyelim!..