Türk pilot Ali Çapan Audi Team ile yeni rekorlar peşinde

3247

Lamborghini Huracan GT3 ile Abu Dabi’deki Formula 1 pisti Yas Marina’da yapılan 12 saat süren Gulf 12 Hours yarışında en iyi zamanı yaparak takımların yakın markajına giren Ali Çapan bu sezon dünya arenasında Audi Team şemsiyesi altında yarışacak.

Bu sezona yılbaşından beri hazırlık yapan Türk pilot Çapan, Audi ile ilk yarışına 9 Mart’ta çıkacak. Yeni takımı Audi Team ile şampiyonluğa daha yakın olduğunu söyleyen Çapan, Audi’ye çok kısa sürede adapte olduğunu belirtti.

İstanbul Park’ta 3 saatlik antreman için 30 bin Euro isteniyor

Türkiye’de antrenman yapamamaktan yana oldukça dertli olduğuna vurgu yapan Ali Çapan, “İstanbul Park’ta 3 saatlik bir antrenman için 30 bin Euro isteniyor. 30 bin Euro çok ciddi bir para. Benim şampiyona bütçem zaten 140 bin Euro. Böyle şey olur mu?.. Türkiye’de yarışan hangi pilot antrenman için bu bütçeyi ayırabilecek. Hal böyle olunca da, tabii ki Türkiye’den uluslararası arenada savaşacak yarışçı çıkmaz. Dikkat edin yurt dışında yarışan Türk yarışçıların hepsi kendi imkanları ile yarışıyorlar” dedi.

Ali Çapan Dünya Hız Rekoru ile Guiness’a giren ilk Türk yarışçı

Çocukluğundan itibaren başlayan otomobil sporları tutkusu ve otomobil zamanla Ali Çapan için bir yaşam şekline dönüştü. Türkiye’de bir çok şampiyonluğa imza atan Ali Çapan ayrıca Guiness’de 5 hız rekoru kırarak rekorlar kitabına giren ilk Türk yarışçı ünvanına da sahip.

Türk pilot Ali Çapan’ın Abu Dabi çıkarması!