Türk pilot Ali Çapan’ın Abu Dabi çıkarması!

2701
Ali ÇAPAN, Clemens Schmid ve Issac Tutumlu’dan kurulu ATTEMPTO RACING TEAM, ilk yarışına (Gulf 12 Hour’s) 14-15-16 ARALIK’da AbuDabi’de, YAS MARINA Formula 1 Pisti’nde çıkıyor.

Özellikle spor otomobillerin yarıştığı Abu Dabi’deki Formula 1 pisti Yas Marina’da yapılacak 12 saat süren Gulf 12 Hours yarışında Türk pilot Ali Çapan, Lamborghini Huracan GT3 ile yarışacak.

Otomobil dünyasının efsane otomobillerinin gövde gösterisine sahne olan Gulf 12 Hours yarışında Aston Martin, Audi, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren, Nissan, Porsche ve Renault zirve için mücadele edecek.

Ali Çapan, Lamborghini Huracan GT3 ile podyum hedefliyor

Dünyanın en keyifli Formula 1 pistlerinin başında yer alan Abu Dabi’deki Yas Marina pistindeki yarış 14 Aralık Cuma günü yapılacak antreman turları ile başlayacak. Cumartesi günü yapılacak sıralama turları sonunda start dizilişi belirlenecek ve 16 Aralık pazar 6 saatlik bölümler halinde toplam 12 saat sürcek yarışın startı verecek. Türk pilot Ali Çapan bu zorlu yarışta podyum hedefiyle start alıyor.

Lamborghini Huracan GT3 hakkında

Ali Çapan’ın kullandığı 5.2 litrelik V10 motorlu Lamborghini Huracan GT3’ün, aerodinamik yapısı Dallara Engineering tarafından desteklendi. CFK ve KEVLAR’ın modifikasyonları ile 1.230 kg’lık ağırlığa sahip olan Huracan GT3’ün aktarım organları ve ABS fren sistemi ise Bosch’tan. Arkadan itişli ve 6 ileri şanzıman sahip olan aracın 0-100 km/s. hızlanması ise 3.4 saniye…