Türkiye ilk Boeing 737 MAX 8’ini teslim aldı!

2177

Tüm dünyanın gözünün üstünde olduğu Boeing’in yeni serisi 737 MAX 8, Boeing’in Seattle’daki merkezinden seremoniler eşliğinde teslim alındı.

İlk ticari uçuşu 19 Mayıs tarihinde Hollanda’ya

Corendon yöneticilerinden ve misafirlerinden oluşan bir ekip tarafından
16 Mayıs’ta teslim alınan737 MAX 8, Corendon filosundaki ilk uçuşunu Antalya’ya iniş yaparak tamamladı. Antalya Havalimanı’nda bir havacılık geleneği olan su takı ile karşılanan 737 MAX 8, bu teslimat uçuşu ile aynı zamanda Türkiye semalarındaki ilk uçuşunu da Corendon Airlines renkleri ile gerçekleştirmiş oldu. 737 MAX 8’in ilk ticari uçuşu da 19 Mayıs tarihinde Hollanda’ya yapılıyor.
Corendon Airlines filosuna dahil edilen 737 MAX 8 ile ilgili konuşan Corendon Havayolları Grubu Kurucusu ve CEO’su Yıldıray Karaer; “Bizi emniyetli bir şekilde Amerika’dan Türkiye’ye getiren uçuş ekibimize, bizi bu önemli günde yalnız bırakmayan Corendon ailesine ve misafirperverliği için Boeing’e teşekkür ediyorum. Yolcularımızın da 737 MAX 8’in sağladığı ekstra konfor ve ferah kabin tasarımı sayesinde yaşayacakları uçuş deneyiminden büyük keyif alacaklarından eminim. Boeing ile olan işbirliğimizin, 2019 senesinde filomuza katmayı planladığımız ikinci 737 MAX ve gelecekteki yatırımlarımızla artarak devam etmesini umuyorum” dedi.