TOSFED Başkanı Üçlertoprağı, F1 ile ilgili açıklama yaptı

8914
TOSFED Başkanı Üçlertoprağı, F1 ile ilgili açıklama yaptı
Serkan Yazıcı, FIA Başkanı Jean Todt ve TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı...

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı Formula 1’in geri dönüşünde ülkemizin tüm dünyaca bilinen organizasyon kabiliyetinin etkili olduğunu söyledi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Üçlertoprağı, Formula 1 ile ilgili yaptığı açıklamada ülkemizin Formula 1’e toplam 7 kez ev sahipliği yaptığını; 2020 Dünya Formula 1 Şampiyonası’nın 14. yarışının İstanbul Park’ta tekrar düzenleniyor olmasının hepimiz için önemli olduğunun altını çizdi.Ülkemizin tüm dünyaca bilinen organizasyon kabiliyeti

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Üçlertoprağı, Formula 1’in geri dönüşünde ülkemizin tüm dünyaca bilinen organizasyon kabiliyetinin etkili olduğunu belirterek; “Başta Formula 1’in ülkemize kazandırılmasına büyük önem veren ve desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın önderliğinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak sportif açıdan organizasyonu başarıyla gerçekleştirip, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inancımızla bu büyük organizasyonun ülkemiz ve otomobil sporları için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.