Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu başkanlık seçimi tamamlandı

3299
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun Olağanüstü Genel Kurulu bu gün (28 Şubat Perşembe) Ankara’da gerçekleştirildi.

TOSFED Başkanvekili Eren Üçlertoprağı ve Mehmet Besler’in aday olduğu Genel Kurul sonunda 168 delegeden 109 oy alan Eren Üçlertoprağı TOSFED’in en genç başkanı oldu. Geçmiş dönem başkanı Serkan Yazıcı da delegelerin teklifi ve bu teklifin hazirun tarafından kabul etmesiyle TOSFED Onursal Başkanı olarak ilan edildi..

Başkan Üçlertoprağı genel kurulda yaptığı konuşmada hafta içi bir günde işlerinden fedakarlık ederek, genel kurula katılan haziruna teşekkür ederek başladı. 2015 yılında zor durumda devraldıkları federasyonu kısa sürede, çok çalışarak, azim ve kararlılıkla dünyanın en büyük spor organizasyonlarından birine ev sahipliği yapan konuma getirdiklerini belirterek “Biz yönetimimizle bu göreve talip olurken, iyi bir hazırlık süreci geçirdik. Sporumuzun o dönemdeki eksiklerini tespit edip, tek tek projeler belirledik ve ayakları yere basan gerçekçi plan ve projelerle bu yönetime talip olduk. 3,5 yıllık bu süre zarfında yönetimimiz zaman imkanlarını sporumuz için harcadı ve harcamaya devam edecek. Önümüzdeki süreçte, Serkan başkanımızla başlattığımız projeleri tamamlayarak, federasyonumuza ek maddi imkanlar ve destek sağlamak üzere sponsorlukların gelişimine ağırlık vereceğiz” açıklamasını yaptı.

Yönetim Kurulu’nda kimler var

Milli sporculara, genç yeteneklere ve TOSFED Yıldızını Arıyor gibi yetenek keşfetme projelerine federasyon olarak çok önem verdiklerinin altını çizen Üçlertoprağı; “Değerli Başkanımız Serkan Yazıcı’ya da bu yolda bizleri desteklediği için teşekkür ediyoruz. Kendisi gibi kıymetli ve otomobil sporlarına gönül vermiş bir ismin desteğini almak bizler için gurur verici. Yönetimde kalacağımız 1,5 yıllık süre zarfında, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da değerli destekleriyle otomobil sporlarının gelişimine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Yeni seçilen federasyonun yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı: Başkan Eren Üçlertoprağı, Nisa Ersoy, C. Onur Sürmeli, Ömer Tolon, Hayri Çavuşoğlu, Orhan Birdal, Nural Pekgüzel, Ali Güneş, Abdulkerim Gök, Abdurrahman Arıcı, Mümin Pekcan, Av. Levent Erdoğan, Av. Berk Batur, Can Okan ve Arda Erdem.

Eren Üçlertoprağı kimdir

Lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde tamamlayan Üçlertoprağı; Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında otomobil sporlarına olan merakından dolayı önce amatör sonrasında profesyonel olarak ralli ile ilgilenmeye başladı. Spor kariyeri boyunca birincilikleri ve dereceleri bulunan Eren Üçlertoprağı, meslek hayatına başlaması ile birlikte profesyonel spor hayatını sonlandırdı. Boston Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “Uluslararası Bankacılık, Finans ve Tahvil İşlemleri” üzerine çift dal yüksek lisansını başarıyla tamamladı. Avukatlık mesleğine 2008 yılında başladı. 2015 yılında diğer kurucu ortakları ile birlikte “YYU Legal Avukatlık Bürosu”nu kurdu. Avukatlığının yanı sıra 2015 yılında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun en genç Başkan Vekili oldu. 2017 yılında ise Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Dünya Motorsporları Konseyi’ne seçilen en genç vekil üye olma başarısını gösterdi.