Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 3. raund: Ege Rallisi

2185
Bu sene Özel Seyirci Etap’ının Çeşme’ye alınmasıyla adeta festival havasında geçecek organizasyonda; Temmuz ayının kavurucu sıcağına, Türkiye’nin en başarılı pilotlarının hükmettiği otomobillerden yükselen sesler karışacak. Start listesine göre tersten dizilerek başlayacak bu etaba, halkın yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

2018 Türkiye Ralli Şampiyonası 3. ayağı olan NG Kütahya Seramik 28. Ege Rallisi, 13 – 15 Temmuz 2018 tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından İzmir’de organize ediliyor.

13 Temmuz 2018 Cuma akşamı saat 19:00’da Çeşme Belediyesi önünden verilecek sembolik startla başlayacak olan ralli, cumartesi koşulacak ikinci günün ardından pazar günü geçilecek etaplar sonrasında pazar akşamı Fuar İzmir‘deki finiş podyumunda tamamlanacak…

FIAT Egea Gençler Kupası’nın ilk ayağı

Aynı zamanda FIAT Egea Gençler Kupası‘nın da ilk ayağı olan rallide, TOSFED Yıldızını Arıyor projesinin 2017 sezonunda ilk 3 sırayı elde eden Onat Telkenar-Efe Eryalaz, Emre Şentürk-Mesut Şafak Doğan ve Mert Kaya-Tunahan Aktaş ekipleri de Fiat Egea 1.4 T-Jet otomobiller ile ilk büyük sınavlarını verecekler.

Pilotlar şampiyonası puan durumu

NG Kütahya Seramik 28. Ege Rallisi öncesinde şampiyona puantajında, Ford Motorsport Turkey pilotu Yağız Avcı 33,5 puanla ilk sırada yer alırken, takım arkadaşı Deniz Fahri 30 puanla ikinci ve BC Vision Motorsport pilotu Burak Çukurova da 29.2 puanla üçüncü sırada yer alıyor. ..