Türkiye Rallisi’ni kim kazanacak? Toyota mı, Hyundai mi, Ford mu?

2570

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10. ayağı olan Türkiye Rallisi’ni kim kazanacak? Türkiye Rallisi’nde bugün geçilecek ve final etapları sayılan 4 etap sonunda Ralli’nin galibi belli olacak?

Peki Türkiye Rallisi’ni kim kazanacak? Toyota pilotu Ott Tanak mı, Jarri-Matti Latvala mı, Hyundai pilotu Hayden Paddon mu, yoksa Ford pilotu Teemu Sunnien mi?

Yerli ve yabancı izleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği Marmaris’te yapılan Türkiye Rallisi’nde güne Avantajla başlayan ekip Toyota pilotları Ott Tanak ve Jari-Matti Latvala… Hyundai ekibinde podyuma yakın isim ise Hayden Paddon. Ford Fiesta WRC ile yarışan Teemu Suninnen’inde podyum görme şansı hala var.

Ott Tanak 3’te 3 yapabilecek mi?

WRC takviminde yer alan son iki yarışı zaferle noktalayan ve şampiyonada oldukça iddialı olan Toyota Yaris WRC’nin direksiyonundaki başarılı pilot Ott Tanak ve co-pilotu Martin Jarveoja’yi çok zorlu bir gün bekliyor. Çünkü hemen enselerinde Takım arkadaşları  Jarri-Matti Latvala var…Ott Tanak’ın hiç hata yapma avansı yok.

Hyundai son etaplarda varını yoğunu ortaya koyacak

Hyundai planlarını ralliyi kazanma üzerine kurmuştu. Rallinin başlarında liderliği ele geçirdi ama, kırıcı etaplar ve özellikle de Mikkelsen’in kullandığı Hyundai i20 WRC’nin 2 tekerden çekişe düşmesi, herşeyi allak bullak etti. Hyundai için artık hedef en azından podyumda yer alabilmek. Bu mümkün mü? Bira zor ama mümkün, öndeki pilotların kalması yada etap içinde sorun yaşamaları halinde mümkün?

Ford Sürpriz peşinde

Ford için tek umut Teemu Sunninen. M Sport Ford Takımı da Türkiye Rallisi’nde yaşadığı aksilikler yüzünden beklediği sonuçtan epey uzakta kaldı. Ford’un hedefi Temu Sunnien’i ilk üç içine sokmak. Ama mevcut tabloda bu ancak sürpriz olur.