Türkiye ve Kanada’da yükseldi, Norveç ve ABD’de azaldı

4092

Ajans Press, Randstad’ın Workmonitor Raporu verilerini ve medya yansımalarını inceledi. İşsizlik, yüksek kur, enflasyon gibi olumsuzluklar eşliğinde 2018’i uğurlamaya hazırlanan Türkiye, yılın son çeyreğinde Avustralya, Kanada, Almanya, Macaristan ve Yeni Zelanda ile iş memnuniyeti yükselen ülkeler arasında yer aldı.

Ajans Press, iş yaşamını ele alan ve iş hayatında yaşanan teknolojik değişimlere karşı yapılan araştırmayı inceledi. Ranstad verilerinden derlenen bilgilere göre, yılın son çeyreğinde Avustralya, Kanada, Almanya, Macaristan, Yeni Zelanda ve Türkiye gibi ülkelerde iş memnuniyeti artış gösterirken; Çin, Norveç ve ABD’de azaldı. Memnuniyetin en yüksek olduğu ülke Lüksemburg olurken, sırasıyla Norveç, Yeni Zelanda, Malezya, Belçika, İsveç, Yunanistan ve Birleşik Krallık takipte olan ülkeler oldu.

Teknolojiye bakış açısı

Ajans Press’in Randstad’ın Workmonitor Raporu verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin yüzde 86’sının teknolojinin artan etkisini fırsat olarak gördüğü saptandı. Bu sıralamaya yüzde 93 gibi bir oranla Çin birinci sıradan giriş yaptı.