Türkiye’de satılan her 5 motosikletten 1’i Honda

2746

Honda, hem globalde hem de Türkiye’de son iki yıldır sürdürdüğü motosiklet pazarındaki liderliğini, yüzde 20’ye ulaşan pazar payı ile 2017 yılında da korumayı sürdürdü.

Üst üste 3 yıl liderliğini ilan eden Honda Motosiklet, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 29 bin 796 adetlik satışla Türkiye’nin en fazla motosiklet satışı gerçekleştiren markası oldu. Honda’nın pazar liderliğini değerlendiren Honda Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Özütok, 2017 yılında tüm olumsuzluklara rağmen yüzde 10 oranında büyüyerek 145 bin adetlik* satış rakamına ulaşan motosiklet pazarından yüzde 20 pay aldıklarını söyledi.

 

Türkiye’de satılan her 5 motosikletten 1’i Honda

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yürürlüğe giren ek gümrük vergisi uygulamasına rağmen liderliği koruyacak rakamlara ulaşma başarısını gösterdiklerine dikkat çeken Cem Özütok, “2017 yılı içerisinde satılan her 5 motosikletten 1’i Honda oldu. Bu başarıda lidere yakışır bir duruş sergilememizin ve takdir hakkımızı tüketiciden yana kullanarak, ek gümrük vergisini fiyatlara hemen yansıtmayıp, zamana yaymamızın da etkisi büyük oldu. Hedefimiz motosikletin güvenli bir taşıt olduğu algısının Türkiye’de yayılmasını sağlayarak motosiklete olan bakış açısını değiştirmek. Bunun için 2018 yılından itibaren yeni stratejimizi hayata geçireceğiz ve motosiklette güvenlik algısını oluşturmak için çalışmalarımıza hız vereceğiz” diye konuştu.

Honda Motosiklet 9 yeni model yollara çıkıyor

Cem Özütok ayrıca “Bu yıl 9 yeni modeli yollara çıkarıyoruz. Baştan aşağı yenilenen amiral gemimiz Gold Wing, macera sever Africa Twin Adventure Sports, Sport naked segmentinin yaratıcıları CB125R ve CB250R – CB1000R ve şehrin vazgeçilmezleri olacak Forza250, PCX125 ve CB125F modellerimizle bu yıl pazarın büyümesine katkı sağlayacağımıza inancımız tamdır. Hedefimiz, 2018 yılını yine lider olarak kapatmaktır” şeklinde konuştu.

Honda ile Türkiye’deki motosiklet algısı güçlenecek