Uber, Japon hükümetinin desteğiyle uçan taksi projesini hayata geçiriyor

2937

Uçan araba ya da uçan taksi projesi olarak adlandırılan geleceğin ulaşım projesinde Uber, Japon Hükümetinin desteğiyle projeyi hayata geçiriyor.

Uçan araba ya da uçan taksi projesi olarak adlandırılan geleceğin ulaşım projesinde hareketlilik sürüyor. Airbus ve Audi’nin Italdesign iştiraki Pop.Up.Next uçan araç konseptinin ardından şimdi de Japonya, aralarında Uber’in de bulunduğu bir konsorsiyum ile uçan arabalar projesini hayata geçirmek için start verdi.
Kiyotaka Matsuda’nın Bloomberg International’de yayınlanan haberine göre Japon hükümeti, Uber ve Airbus’ın da dahil olduğu çoklu konsorsiyuma uçan araçlarla, gelecek on yıl içinde ülke genelinde havadan ulaşımın başlaması için destek verme kararı aldı.

Konsorsiyum; Boeing, NEC, Cartivator, Toyota Holding, Japan Airlines ve Yamato Holding’in dahil olduğu yaklaşık 20 şirketten oluşacak. Konsorsiyum, ilk toplantısını 29 Ağustos’ta yapacak. Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı bu yıl içinde projeye ilişkin yol haritasını çıkarıp, halka duyuracak.