Üç kız kardeşin motosikletle İtalya turu tamamlandı

2901
Motosiklet pist yarışçısı İlayda Yağmur Yılmaz’ın, kız kardeşleri Pınar ve Deva Su ile birlikte çıktıkları 15 günlük motosikletle İtalya turu tamamlandı.

3 kız kardeş; Pınar (32), İlayda (29), Deva (10)… Doğuştan ortopedik engelli Pınar, 2016 senesinde yakalandığı 4. evre lenfomayı yendikten sonra, en büyük hayali motosikletle İtalya turunu gerçekleştirmekti. 3 kız kardeş, Pınar kanseri yenince bu turu gerçekleştireceklerine dair söz vermişlerdi ve Pınar’ın hayali gerçek oldu. İki motosiklet, iki araç tüm önlemlerini alarak çıktıkları yolculuk Venedik’te sonlandı.

15 günlük yol hikayelerini belgesele dönüştürecek Motorcycle Diaries ekibiyle yola çıkan 3 kız kardeş, Yamaha Motor Türkiye’nin de desteğiyle motosiklet tutkularını gerçeğe çevirdi. İlayda ve Pınar Yamaha Tracer 700 ile yol alırken, Deva Su Super Tenere ile Motorcycle Diaries ekibinden Peter Jan Williems’ın artçısı olarak yol aldı.

Büyüleyici bir rota izlediler

Tüm engellerin insanın fikrinde, ruhunda olduğuna inanan Pınar, tüm insanlara umut ışığı olacak, moral verecek bir serüvene çıktı. Yolculuklarına İstanbul’dan start veren Pınar ve hayal ortakları benzersiz manzaralar sunan, büyüleyici bir rotada sürdüler. Motosiklet tutkusunu doya doya yaşayan Pınar yol boyu yaşadıklarını belgeselde ölümsüzleştirecek ve hiçbir engelin hayalini gerçekleştirmek isteyenlerin önüne geçemeyeceğini tüm dünyaya gösterecek.

Çocukluğundan bu yana motosiklet tutkusunun olduğunu ve zaman zaman kardeşi İlayda’nın arkasında kısa mesafelerde yolculuk yaptığını söyleyen Pınar turunu anlatırken “Bu gezi benim için birçok şeyin de ilki oldu aslında. İlk uzun motor yolculuğumdu, ilk deli gibi yağmurun altında sürüşümdü, ilk yurtdışına çıkışım ve ilk kez bir motosiklet pistini ziyaret edişimdi. Birkaç gün Yunanistan’da kaldık, Meteora bölgesi çok dikkatimi çekti. Vee tabi ki İtalya… Oraya adım attığım andan itibaren bir rüyanın içindeydim sanki… Yanımda en güzel yoldaşlarım olan kardeşlerim ve hayalini kurduğum Venedik’te gondola binip hayalimin gerçekleştiği o anda “çok acı çektin, çok zorlu yoldan geçtin, ama işte zafer gerçekten senin” dedim kendi kendime…” şeklinde konuşuyor.