Ünlü markalara üretim yapan İzmirli jant devi satılıyor mu!

2400

Önemli otomobil üreticilerine jant tedariği sağlayan Türk CMS Group’un Avrupa Kalkınma Bankası (EBRD) ve Actera tarafından 400 milyon dolar bedel ile satın alınacağı iddia edildi.

Bloomberg’ün haberine göre, kaynaklar işlemde CMS Group’un HSBC Holdings Plc tarafından temsil edildiğini belirtirken; EBRD, HSBC ve CMS’nin konuya ilişkin yorum yapmadığını, Actera’nın ise sorulara yanıt vermediğini ifade ettiler.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında  İzmir’e 310 milyon TL’lik yeni bir yatırım için start veren ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan mevcut jant üretim tesisinin yanına inşa edilecek yeni fabrika ile 600 kişiye yeni istihdam olanağı sağlanarak, yeni tesisin yılda 2,5 milyon adet jant üretim yapacağını açıklayan şirket, fabrikanın 2018’in ilk yarısında kadar da tamamlanmasının beklendiğini duyurmuştu.

CMS Jant, dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Mercedes, BMW, Volkswagen, Audi, Bentley, Porsche, Seat, Skoda, Toyota, Ford, Fiat Grubu, Renault, Nissan, Honda, Dacia, Lexus ve Suzuki markalarına jant üretiyor..