Verstappen: Gelecek sene daha güçlü olacağız

10426
Max Verstappen

Abu Dabi GP’sinde Ferrari pilotlarını arkasında tutmayı başaran ve podyumun ikinci basamağını kazanan Max Verstappen, gelecek sezon için rakiplerine gözdağı verdi.

Verstappen yarış sonrasında David Coulthard’ın sorularını yanıtladı.

David Coulthard- Max Verstappen tebrikler. Oldukça iyi bir sezon oldu senin için. Pilotlar şampiyonasında üçüncü oldun. Bu gün herhalde yapabileceğinin en iyisini yaptın. Ama problemler yaşadığını duyduk telsizden. Ne oldu, anlatır mısın?

Max Verstappen- Ufak terslikler vardı ama sonuç için fark yaratmayacak şeylerdi. Ancak Ferrari’ye göre biraz farklı stratejiler yapmamız gerekirdi. Erken pite geldik. Uzunca bir seriyi ortaya koyduk. Sonrasında tempomuz oldukça iyiydi. Lewis bu gün biraz daha hızlıydı. Ama gerçekten olumlu bir sezon oldu baktığımızda. Üçüncü sırada yer aldık. İyi bir sonuç oldu bu.

David Coulthard- Hamilton kış arasında ailesi ile zaman geçireceğini söyledi, sen de gelecek sene için hazırlanacaksın herhalde…

Max Verstappen- Sezon boyunca hepimiz çok çalışıyoruz. Biraz ara vermemiz lazım. Arkadaşlar ve aile ile zaman geçireceğiz. Gelecek sene için bataryaları dolduracağız ve gelecek sene daha güçlü olacağız.