Verstappen sürpriz yapar mı?

1734
Verstappen sürpriz yapar mı?

Formula1’in en agresif pilotu Max Verstappen, Almanya GP’sinde startta bir sürpriz yaparak, Hamilton’ı geçer mi?

Hollandalı pilot için Almanya GP’si sezonun geri kalan yarışları için bir başlangıç olabilir mi? Verstappen yarışa 2. sıradan başlayacak. İyi bir kalkış yaparak, Hamilton’ı geçerse, yarışa değişik bir heyecan katar. Sürpriz seven bahisçilerin çoğu Verstappen’e oynuyor.

Verstappen yarışı kazanır mı?

Kazanabilir!.. Eğer startta Hamilton’ı geçerse. Hamilton startta sorunsuz bir kalkış yaptığında pit stopa kadar yumuşak lastik avantajını kullanarak, arayı açacak ve pit stoptan sonra da liderliğine devam edecek. Tabi ki bu varsayımlar, Hamilton’da hiç bir sorun yaşanmadığını ön görerek yapıyoruz.

Güvenlik aracı ihtimalı var mı?

Hockenheim pistinde güvenlik aracı ihtimali var mı?..Evet var!..Şimdiye kadar yapılan yarış istatistiklerine göre yarışta güvenlik aracı yüzdesi 50…Güvenlik aracını gördüğümüzde, Verstappen’den başka Ferrari pilotları Vettel, Leclerc ve tabi ki Hamilton’ın takım arkadaşı Bottas’ın da şansı epey artar. Hollandalılar Verstappen’den bir birincilik beklerken, Vettel kendi seyircisi önünde en azından podyum istiyor. Her şeye rağmen Hamilton favori, ama Almanya GP’si sürprizlere gebe!…Her an her şey olabilir.

Yarış saat 16:10’da…