Verstappen: Yarışın garantisi yok!

2462
Verstappen

2021 Formula 1 sezonunun şampiyonunu belirleyecek yarış için heyecan dorukta… F1 Abu Dabi GP’sinin sıralama turlarındaki performansı ile pole pozisyonun sahibi olan Red Bull Honda pilotu Max Verstappen, yarış için oldukça temkinli konuştu.

Pazar saat 16.00’da Abu Dabi’deki 5.281 kilometrelik Yas Marina Pisti’nde startı verilecek 55 turluk Abu Dabi GP’si Hamilton ve Verstappen’in savaşına sahne olacak. Pole pozisyondan start alacak olan Max Verstappen, şüphesiz Hamilton’a nazaran daha avantajlı başlayacak yarışa…

“Yarışın garantisi yok”

Max Verstappen, sıralama turları sonunda sergilediği performansı ve yarışa ilişkin görüşlerini şöyle dile getirdi: “Bugün böyle bir performans sergilemek harika bir sonuç getirdi, ancak yarının garantisi yok, yine de gerçekten zor bir savaş olmasını bekliyorum. Başlangıçta orta hamur lastikle başlamayı planlamıştım ama lastiklerdeki aşınma nedeniyle, yumuşaklara geçmek zorunda kaldım ve yumuşak lastiklerle de iyi hissettim, bu yüzden yarın yarışta da işe yarayacağını umuyorum. Şu ana kadar aracım iyiydi ve antrenmanlar boyunca araçta bazı iyileştirmeler yaptık. Bence her şey yolunda gitti. Özellikle Perez’in yardımıyla, bu sonucu elde ettim. O harika bir takım arkadaşı ve birlikte çalışmaktan gerçekten zevk alıyorum. Ona çok teşekkür ediyorum. Umarım iyi bir start alırız ve sonrasında harika bir yarış çıkarırız.”