Volkswagen 2020 sonunda Türkiye’de üretime başlıyor!

2813
Volkswagen 2020 sonunda Türkiye'de üretime başlıyor!

Volkswagen Grubu’nun yıllık 300 bin kapasiteli Türkiye Fabrikası’nın önünde hiç bir engel kalmadı. Volkswagen 2020 sonunda Türkiye’de üretime başlıyor!

Volkswagen markasının üretim müdürü Andreas Tostmann, Volkswagen’in Türkiye’de kuracağı fabrika için hiç bir engelin kalmadığını belirterek; “Volkswagen Group olarak Türkiye’de çok markalı üretim yapacak bir tesis kuruyoruz!” dedi.

Tostmann geçtiğimiz Perşembe günü Berlin’de gazetecilere verdiği demeçte, “Türkiye ile son görüşmelerde bulunuyoruz. Türk hükümeti ile yaptığımız müzakerelerin iki hafta içinde veya belki daha erken tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.

Volkswagen Türkiye’de hangi modelleri üretecek?

Reuters haberine göre 1 milyar Euro’dan fazla bir maliyetle kurulacak Volkswagen Türkiye Fabrikası’nda VW Passat, Skoda Superb ve Volkswagen Grubu’na dahil Skoda ve Seat’ın SUV modelleri üretilecek. Fabrikada yılda 300 bin otomobil üretilecek.

Fabrika inşaatına bu yılın sonunda başlanacak

Volkwagen Fabrikası’nın kurulacağı yer de kesinlik kazandı. Fabrika Manisa’da kurulacak ve 4.000’e yakın yeni istihdam sağlayacak. Fabrikanın inşaatına bu yılın sonunda başlanacağı, üretimin ise 2020’nin sonunda başlayacağı öne sürüldü.