Volkswagen, Nokia’nın durumuna düşmemek için çare arıyor!

2815
Volkswagen

VW’nin yeni teknolojilere yatırımda yeterince hızlı olmadığını belirten Volkswagen Grubu CEO’su Herbert Diess, Nokia’nın durumuna düşmemek için acil “radikal bir revizyona” ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Geleneksel otomobil üretimi bitiyor

Düzenlenen üst düzey toplantıda konuşan Diess, “Geleneksel otomobil üretiminin zamanı bitti” dedi. Herbert Diess, şirketin dijital teknolojiyi benimsemesi gerektiğini belirterek, elektrikli otomobil üreticisi rakip Tesla’nın hisse fiyatında sürekli yukarı doğru yükselmesinin tespitinin kanıtı olduğunu belirtti.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen Grubu CEO’su Herbert Diess, cep telefonu pazarındaki Apple’a hakimiyetini kaptıran Nokia’nın pozisyonuna düşmemek için dönüşümün hızlandırılmasını istedi ve “Yeterince hızlı mıyız? Şu anki hızımıza devam edersek, çok zor olacak” dedi.

Markaları arasında Audi, Porsche, Bentley, Seat, Skoda ve Lamborghini bulunan VW Group, varlıklarını yenileyerek, maliyetleri düşürerek ve yeni ürünlerle piyasa değerini 91 milyardan 200 milyar Euro’ya (223.10 milyar $) yükseltmek istiyor.