WRC 2019 Almanya Rallisi için, Hyundai’nin B planı devrede

1679
WRC 2019 Almanya Rallisi için, Hyundai'nin B planı devrede

WRC Almanya Rallisi için geri sayım başladı. Markalar Şampiyonası’nda yerini sağlamlaştırmak isteyen Hyundai, Almanya’da Sebastien Loeb yerine Dani Sordo kozunu kullanacak.

22 – 25 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan WRC 2019 Almanya Rallisi’nde gözler Toyota ile Hyundai ekiplerinin mücadelesinde olacak. Toyota’nın başarılı pilotu Ott Tanak’ın istikrarlı çıkışı, Hyundai’nin Markalar Şampiyonası’nda Finlandiya’da puan kaybetmesi, Koreli fabrika takımını harekete geçirdi. B planını devreye alan Hyundai takımı daha önce duyurduğu Sebastien Loeb’u kenara aldı ve yerine Dani Sordo’yu parkura sürme kararı aldı. Zaten Loeb, belirli yarışlarda kurtarıcı olarak kadroda yer alıyor. Ancak rekortmen şampiyon Loeb bu sezon Hyundai adına girdiği yarışlarda beklenen performansı gösteremedi.

Almanya Rallisi’nde WRC sınıfında 11 araç start alacak

Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki otomobillerin en üst kategorisinde toplam 11 ekip şampiyonluk için mücadele edecek. Almanya Rallisi’ne Toyota takımı dört Toyota Yaris WRC ile, Hyundai takımı üç Hyundai i20 Coupe WRC ile, Citroën iki C3 WRC ve Ford da iki Fiesta WRC ile katılıyor.

 • FIA WRC PİLOTLAR ŞAMPİYONASI PUAN DURUMU
  1.Tanak 180
  2.Ogier 158
  3.Neuville
  4.Evans 78
  5.Mikkelsen 71
  FIA WRC MARKALAR ŞAMPİYONASI PUAN DURUMU
  1.Hyundai Shell Mobis World Rally Team 262
  2.Toyota Gazoo Racing WRT 238
  3.Citroen Total WRT 198
  4.M-Sport Ford World Rally Team 158