WRC Finlandiya Rallisi’nde Toyota pilotları fırtınası esiyor!

986
WRC Finlandiya Rallisi

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 9. ayağı olan WRC Finlandiya Rallisi’nde Toyota Gazoo Racing, 3 pilotuyla 6. etap sonunda zirveye yerleşti.

Finlandiya’ya üçüncü zaferi için gelen Toyota Takımı, rallinin ilk bölümünde 3 pilotuyla zirvenin sahibi oldu. 1. etap hariç 5 etapta da en iyi zamanı yapan şampiyona lideri Toyota pilotu Ott Tanak, Finlandiya’da sürpriz yaşamak istemiyor. Her etapta hızlı ama temkinli giden pilot, rallinin ikinci bölümü için moral topladı.

Toyota 3’e taktı!

Bu yarış için özel hazırlanan Toyota Gazoo Racing WRT, Finlandiya’da ilk üçü kimseye kaptırma niyetinde gözükmüyor. Tanak’ın ardından Latvala 2. sırada yer alırken, İngiliz pilot Meeke ise 3. sırada bulunuyor. Toyota yarışa 3 şifresi ile başlamıştı, podyuma da 3 pilot taşımak istiyor!

Pilotları zorlu etaplar bekliyor

Ekipleri bekleyen zorlu etaplar asıl şimdi başlıyor. Cumartesi ve pazar günü geçilecek etaplarda, az hata yapan pilot hedefine adım adım ulaşacak. Finlandiya Rallisi’nde hiç bir etabın garantisi yok. Pilotlar, her etapta her an bir sürprizle karşılaşabilirler. Zirveyi kim zorlar?.. Citroen pilotu Ogier, ilerleyen etaplarda yarışa ağırlığını mutlaka koyacaktır. Hyundai pilotları şimdilik biraz geride kaldılar. Bu yarışta M-Sport’un ise ilk üç şansı yok gibi.

WRC Finlandiya Rallisi 6. Etap Sonunda Oluşan Genel Klasman

  1. O. TÄNAK-M. JÄRVEOJA (TOYOTA GAZOO RACING WRT)
  2. J. LATVALA-M. ANTTILA (TOYOTA GAZOO RACING WRT)
  3. K. MEEKE-S. MARSHALL (TOYOTA GAZOO RACING WRT)
  4. E. LAPPI-J. FERM (CITROEN TOTAL WRT)
  5. C. BREEN-P. NAGLE (HYUNDAI SHELL MOBIS WORLD RALLY TEAM)
  6. S. OGIER-J. INGRASSIA (CITROEN TOTAL WRT)
  7. A. MIKKELSEN- A. JAEGER (HYUNDAI SHELL MOBIS WORLD RALLY TEAM)
  8. T. NEUVILLE-N. GILSOUL (HYUNDAI SHELL MOBIS WORLD RALLY TEAM)
  9. T. SUNINEN-J. LEHTINEN (M-SPORT FORD WORLD RALLY TEAM)
  10. -G. GREENSMITH- E. EDMONDSON (M-SPORT FORD WORLD RALLY TEAM)