WRC Finlandiya Rallisi’nde Türk ekibi için şanssız gün!

2083

WRC’de sezonun 8. yarışı olan dünyanın en hızlı toprak rallileri arasında yer alan  ve  1000 Göller Rallisi olarak da bilinen Finlandiya Rallisi’nde Türk ekibi nazara geldi.

Yarışa  iyi başlayan ve yoldan çıktığı 8. özel etaba kadar WRC2 klasmanında 12., genel klasmanda ise 27’ciliğe kadar çıkan Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi yoldan çıkarak,  finişe 3 etap kala bugünkü mücadeleye nokta koydu. Bir diğer Türk ekip yine Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan Buğra Banaz – Burak Erdener ikilisi üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. WRC3 klasmanında ilk 10 içinde bugünü bitirmeleri beklenen ikilinin yarın ilk 5 içinde yer almak için mücadele etmesi bekleniyor. Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi FIA kuralları gereği yarın (Cumartesi) yarışa devam edebilecek.

Castrol Ford Team Türkiye, Finlandiya Rallisi’nde 2 ekiple mücadele ediyor

Castrol Ford Team Türkiye, Finlandiya Rallisi’nde bu yıl 2 ekiple mücadele ediyor. Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi rekabetin en üst düzeyde olduğu WRC2 kategorisinde, ödüllü EcoBoost motora sahip 4×4 Fiesta R5 ile mücadele ederken, Buğra Banaz – Burak Erdener ikilisi ise Ford’un yılın motoru ödüllü EcoBoost benzinli motor teknolojisine sahip 4×2 Fiesta R2T ile Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda (JWRC)yarışıyor.