WRC Meksika Rallisi ne zaman?

15578
WRC Meksika Rallisi

WRC 2020 sezonunun üçüncü ayağı Meksika Rallisi ne zaman yapılıyor? Spor organizasyonlarını olumsuz etkileyen Coronavirüs Meksika Rallisi’ni de etkileyecek mi?

Hayır etkileyemeyecek. En azından FIA’dan şimdiye kadar bu yönde bir açıklama yapılmadı. 12 Mart 2020’de start alacak olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın Meksika ayağı (Rally Mexico), bol çakıllı ve zorlu etaplarıyla ünlü.

Sebastien Ogier mi, Elfyn Evans mı?

2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’na etkileyici bir başlangıç yapan Elfyn Evans başarısını zorlu Meksika Rallisi’nde de sürdürerek, iyi bir sonuç elde etmeyi amaçlıyor. Elfyn Evans, İsveç Rallisi’nde elde ettiği zaferle Meksika’ya Sürücüler Şampiyonası’nın lideri olarak gidiyor. Takım arkadaşı Sebastien Ogier ise Meksika Rallisi’ni beş kez kazandı. Gözler Evans ve Ogier’in çekişmesinde olacak…

Kalle Rovanpera sürpriz yapar mı?

Ralliseverler Kalle Rovanpera‘nın İsveç’teki başarısını Meksika’da da sürdürüp, sürdüremeyeceğini merak ediyor. 19 yaşındaki pilot Rovanpera, geleceğin pilotu olarak lanse ediliyor. Rovanpera’nın gerçek performansı Meksika Rallisi ile tam olarak ortaya çıkacak.

Sıcaklık ve yüksek basınç pilotları etkiliyor

Monte Carlo ve İsveç Rallisi’nin kış koşullarından sonra Meksika Rallisi hem takımlar hem de pilotlar için önemli bir kontrast oluşturuyor. Genellikle 30° C’ye ulaşabilen sıcaklıkları ile sezonun en sıcak yarışlarından biri. Parkurlar deniz seviyesinden 2.737 metre yükseklikte. Bu da Meksika parkurlarını takvimdeki deniz seviyesinden en yüksek etaplar olarak öne çıkarıyor. Bu yükseklik, motor gücünü yüzde 20’ye kadar azaltıyor.

Ralli Perşembe start alıyor

Her zaman olduğu gibi ralli, Perşembe akşamı renkli Guanajuato’da başlayacak ve burada ralli tutkunları, özel seyirci etabıyla şehrin sokaklarında ve tünellerinde adrenalini yüksek aksiyonu yakından izleme imkanı bulacak.