WRC Meksika Rallisi’nde Ogier ‘bekle ve gör’ taktiği ile kazandı

3340

WRC-Dünya Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olan Meksika Rallisi Sebastien Ogier’in zaferi ile sona erdi.

Zorlu Meksika Rallisi’nde liderlik 3 gün boyunca Sordo, Loeb ve Ogier arasında gitti geldi. Yarışa çok hızlı başlayan Hyundai pilotu Sordo, ilk 10 etab sonunda liderliğe oturdu. 11. etap itibariyle atağa geçen Sebastien Loeb, liderliği ele geçirerek 14. etaba kadar lider geldi. 14. etapta lastiği yarılan şampiyon Loeb, 2 dakikalık zaman kaybıyla 5. sıraya düştü ve yarışın sonuna kadar düşük bir tempo ile yerini koruyarak finişe geldi. Bu arada ilk 10 etabın başarılı pilotu Sordo’da Loeb gibi şanssızlıklarla boğuşmasına rağmen finişe 2. sırada gelmeyi başardı.

Sebastien Ogier bekle gör takiği ile yarışı kazandı

Ford pilotu Ogier gerçekten ilk 10 etapta hiç zorlanmadı, aracını kollayarak öndeki büyük çekişmeye odaklandı. 14. etapta Loeb’ün  zaman kaybetmesi ve Sordo’nun da benzer sorunlarla boğuşması ile atağa kalkan Ogier geriye kalan 6 etabı da birinci sırada tamamlayarak, yarışın da galibi oldu.

2 ekibini podyuma çıkarma stratejisi ile yarışa başlayan Citroen, Kris Meeke ile güldü. Meksika Rallisi podyumunda üçüncü sırada yer alan Meeke, ikincilik için epey çaba sarfettiyse de Hyundai pilotu Sordo’yu geçemedi ve üçüncülükle yetinmek zorunda kaldı.

Hikayesi bol bir yarış olarak 2018 WRC takvimine adını yazdıran Meksika Rallisi ile ilgili keyifli dosyamız yakında…Bizi takip etmeye devam edin.