WRC, Monte Carlo Rallisi ile start alıyor

2395
Monte Carlo Rallisi'nde 1 nolu kapı numarası ile M-Sport Ford World Rally Team'den Sebastien Ogier-Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) start alacak

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) Monte Carlo Rallisi ile start alıyor. Şampiyonanın en prestijli ve zorlu ayağı olan Monte Carlo Rallisi’nde bu sezon Citroen, Hyundai, Ford ve Toyota takımları zirve için mücadele edecek.

Abdullah Kurtay (otoaktuel.net)- 13 ayaktan oluşan Dünya Ralli Şampiyonası’nda 4 takımdan oluşan 16 ekibin yarışacağı bir sezona tanıklık edeceğiz.Türkiye’nin de uzun bir aradan sonra takvimde yer aldığı Dünya Ralli Şampiyonası’nda Citroen 5, Hyundai 4, Ford 4, Toyota ise 3 ekiple mücadele edecek.

Monte Carlo Rallisi (25-28 Ocak 2018) gece etaplarıyla başlıyor

WRC 2018 sezonunun ilk ayağı olan Monte Carlo yarışı 25 Ocak Perşembe gecesi saat 21.43’te start alıyor. İlk gün 2 özel etabın geçileceği Monte Carlo Rallisi toplam 17 zorlu ve çetin etaptan oluşuyor. Cuma günü 6 etap, Cumartesi 5 etap ve Pazar günü 4 etabın geçileceği yarışta ekipler, yağmur, kar, sis ve buz ile mücadele edecek. Deniz seviyesinden başlayıp Alpler’de sürecek yarışta ekipler, her etaba göre farklı bir pozisyon ve teknik strateji uygulayacak.

Geçen yılın şampiyonu Ford ilk 3’te start alacak

102 ekibin kayıt yaptırdığı Monte Carlo Rallisi’nde 1 nolu kapı numarası ile M-Sport Ford World Rally Team’den Sebastien Ogier-Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) start alacak. Yarışın öncü otomobili Renault Megane RS’i ise Renault’nun Formula1 pilotu Carlos Sainz kullanacak.

Carlos Sainz, Monte Carlo Rallisi’nde öncü Megane RS’i kullanacak

WRC 7 yıl aradan sonra Türkiye’de