Yağız Avcı – Bahadır Gücenmez sezonu Portekiz’de kapatacak

Yağız Avcı ve co-pilotu Bahadır Gücenmez Portekiz'de podyum yaparak sezonu tamamlamayı hedefliyor.

2967

Marmaris Rallisi’nde yaşadıkları mekanik problem nedeniyle finişe ulaşamayan ikili 2017 sezonunu Avrupa Ralli Kupası finaliyle noktalayacak.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 2018 yarış takvimine dahil edilen Marmaris Rallisi’ne, son özel etapta yaşadığı mekanik arızayla veda eden Peugeot Türkiye desteğinde Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 ile yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi, sezonu 17-18 Kasım tarihleri arasında Portekiz’de düzenlenecek olan Avrupa Ralli Kupası finaliyle noktalamaya hazırlanıyor.

Marmaris Rallisi’nin ilk gününü 3. sırada tamamlayan Peugeot Türkiye destekli Neo Motorspor ekibi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikinci gün Peugeot 208 T16 R5’te yaşadıkları mekanik problem nedeniyle finişe ulaşamayınca podyum hayalleri suya düştü…

Yarıştan sonra yaptığı açıklamada Marmaris Rallisi’nde şanssız olduklarını ve motor arızası ile yarışa veda ettiklerini açıklayan Yağız Avcı, son üç yarışlarının biraz talihsiz geçtiğini ve ikisinden puansız ayrılarak şampiyonluk şanslarını yitirdiklerini belirtti. Bu nedenle 11-12 Kasım tarihlerindeki Kocaeli Rallisi’nde start almayacak olan ekip, 17-18 Kasım’da Portekiz’de düzenlenecek olan Avrupa Ralli Kupası finaliyle sezonu noktalayacak.

Balkan Ralli Kupası kapsamındaki Bulgaristan Rallisi’ni ikinci ve Rally Troia’yı da birinci tamamlayarak finalde yarışmaya hak kazanan milli sporcular Yağız Avcı ve co-pilotu Bahadır Gücenmez bu rallide podyum yaparak sezonu tamamlamayı hedefliyor.