Yamaha Motor Türkiye 2021’i yüzde 20 büyüme ile kapatmayı hedefliyor

1038

Son 2 yıldır mobilitenin öne çıkmasıyla canlanan motosiklet dünyasına yeni kullanıcıların dahil olması ve kargo sektörünün hareketliliği sayesinde pazarda trafik kayıtlarına göre 2021’nin ilk 7 ayında yüzde 25’lik artış yaşandı.

Hızla büyüyen pazarda Yamaha Motor Türkiye’nin satışları yılın ilk 8 ayında 9.014 adede ulaştı. Yüzde %16’lik büyüme gerçekleştiren Yamaha yenilenen ürün gamını premium hizmet, satış sonrası destek ve aksesuar çeşitliliği ile tamamlayarak 2021’i 13.500 adet satış ve yüzde 20 büyüme ile kapatmayı hedefliyor.

Motosiklet kayıtlarında %25 artış var

Sürüş performansı ve teknolojisiyle motosiklet dünyasına yön veren modeller geliştiren Yamaha Motor, aynı zamanda bir hayat tarzı kurguluyor. “Kuruluşumuzdan bu yana en mükemmele ulaşmak için çalışıyoruz” diyen Yamaha Motor Türkiye Ülke Direktörü Hakan Kaya “Motosiklet kültürüne ve güvenliğine düşkün olanların tercihi olmaya devam ediyoruz. Hizmet yaklaşımlarımızla her zaman tüketicimizin beklentilerini aşmayı hedefliyoruz. Kullanıcının ihtiyacı olan kaskodan, garantiye, aksesuardan, servis hizmetlerine kadar her alanda Yamaha kalitesini yaşatıyoruz.

Türkiye’de motosiklet kültürünün yaygınlaşması, kullanıcı sayısının artması için çalışıyoruz. Bu sene motosiklet kayıtlarında %25 gibi bir artış var. Kullanıcı sayısının 2021’de 240.000’lere ulaşmasını bekliyoruz. Ancak nüfusa oranla tabi ki bu sayı oldukça düşük. Dövizde yaşanan artışa bağlı motosiklet pazarındaki fiyat artışı, vergi yükleri gibi çeşitli nedenler bizi zorlasa da arz talep dengesini doğru kurmaya çalışıyoruz. Stoklarımız yenilendi. Tüm yeni modeller bayilerimizde yerini aldı.

Uydu Bayilerimizin sayısı 6’ya ulaştı. Bize ulaşamayan müşterimize biz yerinde ulaşıyoruz. Yamaha bayi ve servis noktalarımız yenilenerek tüm müşteri ihtiyacını yerinde karşılıyor, yenilikçi çözümlerle tüketici ihtiyaçlarına doğru odaklanarak müşterileriyle sürdürülebilir ilişkiler kuruyoruz” dedi.