Yarış parkurlarında, yerli lastik heyecanı esiyor

1425

Yarış parkurlarında, yerli lastik heyecanı esiyor: Türk otomobil sporları tarihinin ilk yetenek keşfetme projesi olan ‘TOSFED Yıldızını Arıyor’ etkinliğine iki yıldan bu yana destek olan Petlas hedef büyüttü.

TOSFED Yıldızını Arıyor projesine iki yıl üst üste verdiği destek ile göz dolduran Petlas, otomobil sporlarında yakaladıkları tempoyu sürdürmek hedefinde. “Yarış parkurlarında, yerli lastik heyecanı esiyor” diyen AKO Grup Pazarlama Müdürü Erkal Özürün, “Önümüzdeki dönemde bu rüzgarı tüm dünyaya yayacağız; ülkemiz ve dünya yarış ekiplerine lastik üreteceğiz ve bu alana da damgamızı vuracağız” dedi.

“Hayalimiz, bir Türk sürücünün, Türkiye’nin lastiği ile dünya şampiyonu olması”

Petlas’ın Türkiye’nin yanı sıra dünya çapında 100’ü aşkın ülkeye yayılan geniş bir coğrafyada aranılan bir marka olarak büyümesini sürdürdüğünü ifade eden Özürün, “Türkiye’nin yerli sermaye gücü olarak, Ar-Ge gücümüzle Petlas Motorsport departmanımıza ve yarış lastiği geliştirme programımıza start verdik. Lastiklerimizin performansı kadar, yüzde 100 yerli sermayeli bir üreticinin bu konuya tüm ciddiyeti ve tüm teknoloji gücüyle eğilmesi de yankı uyandırdı. Yarış parkurlarında, yerli lastik heyecanı esiyor. Önümüzdeki dönemde bu rüzgarı tüm dünyaya yayacağız; ülkemiz ve dünya yarış ekiplerine lastik üreteceğiz ve bu alana da damgamızı vuracağız. Başından bu yana destekçisi olmaktan onur duyduğumuz TOSFED Yıldızını Arıyor projesini çok önemsiyoruz. Hayalimiz, yakın bir gelecekte, bir Türk sporcunun, Türkiye’nin lastiğini kullanarak dünya şampiyonu olması. Bu hayali gerçek kılacak güce ve yeteneğe sahip olduğumuza yürekten inanıyoruz. İşte, o yetenek, belki de TOSFED Yıldızını Arıyor 2018 yarışmacıları arasında yer alıyor” dedi.

Petlas, TOSFED Yıldızını Arıyor projesine, yüksek hız, güvenlik ve sürüş keyfini bir arada sunan Petlas Velox Sport PT741 ultra yüksek performans lastikleriyle destek veriyor.