Yeni Bentley Continental GT First Edition

Yeni model, üçüncü nesil Continental GT'de bulunan en güzel özelliklerin tamamını bir araya getirerek bugüne kadar üretilmiş en lüks Grant Tourer'ı yaratıyor.

2094
Continental GT'nin iç ve dış kısmının her yerinde bulunan mütevazı İngiltere Bayraklı First Edition rozeti, otomobilin istisnai kimliğini tanımlarken ayrıca basamak sacı plakasında da özgün bir İngiltere bayrağı bulunuyor...
Bentley Motors tamamen yenilenen Continental GT’nin özel bir First Edition modelini yarattı. Grand Tourer’ın bu en üst düzey ifadesi, tasarımı ve el işçiliği Büyük Britanya’da yapılan Bentley ustalığının zirvesini temsil ediyor.

Bentley Continental GT First Edition’ın zarif bir donatıya sahip iç kısım spesifikasyonu hiçbir zahmetten kaçınılmadan Bentley tasarım ekibi tarafından hazırlandı.

First Edition’da çarpıcı bir teknoloji ve tasarım gösterisi olarak benzersiz Bentley Döner Ekran bulunuyor. Bu sistem sürücünün kabindeki havaya uygun olarak, üç ön panel seçeneğinden istediğine sorunsuz bir şekilde geçebilmesini sağlıyor. 12,3 inçlik dokunmatik varsayılan ekran yerine, tercihe bağlı olarak daha klasik tarzda ve üç analog kadranı bulunan bir gösterge tablosu getirilebiliyor. Motorun çalışmadığı zamanlarda, sadece ahşap kaplamadan oluşan yüz görüntülenerek, ön panelin tamamında kesintisiz ahşap görüntüsü oluşturulabiliyor.

Müşteriler gösterge panelinin ön yüzü için dört adet benzersiz çift ahşap kaplamadan birini seçebiliyor. Bu güzel ahşap seçenekleri arasında Tamo Kül, Sığla Ağacı, Koyu Madrona ve Koyu Okaliptüs bunuyor ve bu seçenekler First Edition’a özel olarak her zaman Grand Black ile birlikte sunuluyor.

Bu istisnai son dokunuşlar, zaten görkemli olan kabinde daha da fazla alan olduğu izlenimi oluşturmaya yardımcı oluyor ve iç kısımdaki çarpıcı tasarımı tamamlıyor. İç kısım tasarımı, atmosfer yaratan ışıklandırma ve kapılar açılırken görünür hale gelen ‘Bentley’ armalarıyla donatılmış ışıklı kapı eşikleri ile zenginleştiriliyor.

Yeni Grand Tourer’ın 6.0 litre, çift turbo şarjlı W12 TSI motorunun performansını yansıtacak şekilde, Mulliner Sürüş Spesifikasyonu da First Edition’da yer aldı. Bu sürücü odaklı koleksiyona ayrıca, delikli alaşım pedallar, mücevher gibi yağ ve radyatör kapakları ile parlak boyalı, siyah ve el cilalı veya tamamen cilalanmış versiyonları bulunan, özgün 22 inç jantlar eklendi.

Bu özellikler, koltuklarda, kapı panellerinde ve arka panellerde iç içe baklava dilimi desenli kaplamalarla tamamlanırken, sadece başlangıç modelinde tüm kaplamalarda benzersiz bir kontrast dikiş de bulunuyor.

Standart ekipman listesine yapılan diğer önemli ilaveler arasında yer alan Şehir Spesifikasyonu ve Gezi Spesifikasyonu, park asistanı, yaya uyarısı ve trafik işaretlerini tanıma gibi sistemleri kapsıyor. Bentley 650 watt audio sistemi, 1500 watt Bang & Oufsen sistemine veya ses cihazları meraklıları için sınıfının en iyisi olan 2200 watt gücündeki Naim audio sistemine yükseltilebilir.