Yeni GDi Servis Çözümü, Automechanika Frankfurt’ta tanıtılacak!

2207

Yeni GDi Servis Çözümü, Automechanika Frankfurt’ta tanıtılacak!: Otomotiv orijinal ekipman üreticileri için emisyon ve yakıt tasarrufu çözümleri üreten Delphi Technologies, Automechanika Frankfurt’ta yüksek performanslı ve yakıt tasarruflu direkt benzin enjeksiyonu (GDi) teknolojisi için yeni servis çözümünün lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

2.1 milyondan fazla popüler Fransız araçlarına orijinal ekipman (OE) olarak takılmış pompa ve enjektörleri kapsayacak kapsamlı program, aynı zamanda elektronik ve hidromekanik teşhis cihazları ile prototip test ekipmanı ve eğitimini de içermekle beraber tüm markalar için daha geniş bir GDi kapasitesi sunuyor. Program kapsamındaki diğer önemli araç uygulamaları 2019’da eklenecek. GDi’li yeni araç pazarının 2026 yılına kadar yıllık yüzde 10’dan fazla büyümesi beklenirken bu program, özel servislere yüksek büyüme ve kâr oranına sahip bu pazara girmeleri için gereken parça, araç ve teknik bilgiyi sağlıyor. Şirket ayrıca fuarda, sektördeki ilk Multec® 14 (M14) 350 bar basınçlı enjeksiyon sistemini de sergileyecek. Bu yeni nesil enjektörler, GDi teknolojisinden kaynaklanan otomotiv partikül emisyonlarını yüzde 70’e kadar azaltabilecek.

Tek bir çözüm ile Euro 6d ve Çin 6 emisyon standartları karşılanıyor!

Son yıllarda GDi’ye yoğun bir şekilde yatırım gerçekleştiren Delphi Technologies, 2017 yılında Avrupa’da Volkswagen ile son nesil 350 bar GDi sistemini piyasaya sürdü ve Çin, Güney Kore ve Kuzey Amerika’daki diğer büyük otomobil üreticileri ile yürüttüğü, 2018 ve 2019 yıllarında hız vereceği programları devreye aldı. Yeni sistemde enjeksiyon basıncını endüstri standardı olan 200 bardan 350 bara artıran ve sıkıştırma performansında yüzde 40, enjeksiyon hızında ise yüzde 30 artış sağlayan M14 enjektör ailesi bulunuyor. Bu teknoloji, şirketi otomobil üreticilerinin tek bir çözüm ile hem Euro 6d hem de Çin 6 emisyon standartlarını karşılamalarına yardımcı olacak konuma getiriyor.