Yeni Hyundai Santa Fe’nin ilk fotoğrafları ortaya çıktı

3210

Hyundai Motor Company bugün (30 Ocak 2018) Hyundai’nin yeni SUV tasarım kimliğini yansıtan yeni Santa Fe’nin ilk fotoğraflarını basın mensupları ile paylaştı.

Bilindiği gibi otomobil tasarımında kavramsal olarak (nokta, çizgi, düzlem, hacim) ve görsel olarak (nokta, çizgi, renk, doku, boyut, biçim, yüzey) ögelerin belirli bir düzen içinde bir araya gelmeleri, bir bütüne hizmet etmeleri “kompozisyon” kavramını oluşturur.

Yeni Santa Fe’de bütünlük içinde çeşitlilik çok iyi harmanlanmış

Kompozisyonda en önemli ilke, her şeyin bütüne ait ve uygun olması, hiçbir ögenin birbirine yabancı ve uyumsuz olmamasıdır. Yani bütünlüktür, bütünlük içinde çeşitliliktir. İşte Hyundai mühendisleri yeni Santa Fe’de bütünlük içinde çeşitliliği çok iyi harmanlamışlar.

Eşsiz fütüristik bir görünüm

Yeni Hyundai Santa Fe muhteşem dış görünüşü ile hemen kendini farkettirirken, bölünmüş gündüz farları ve ana lambaları içeren ayrı bir far sistemi, büyük basamaklı ızgara tasarımı öne çıkıyor. İşte tüm bu özellikler birleştiklerinde eşsiz fütüristik bir görünüm ortaya çıkıyor…

Yan görünümde ise yeni Fanta Fe’nin dinamik özelliklerini görmek mümkün. Basit ama şık bir tavan çizgisi ve ön farlardan arka farlara kadar uzanan yan karakter çizgisi, uyumlu bir görünüm ve his yaratmak için birleşiyor.

Arka bölümde ise, benzersiz arka farlar, çift susturucular ve çok hacimli tampon tasarımı ile kendine güvenen ve istikrarlı bir duruşa sahip olduğunu yansıtan özellikleri hemen farkediliyor.

Yeni Santa Fe, Hyundai’nin SUV sınıfındaki yeni üyesi olarak ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

İLGİLİ HABERLER

Hyundai, Yeni Santa Fe’den ilk esintileri paylaştı